Turystyczna współpraca z Czechami

Co prawda nie tak dawno zakończyły się ferie zimowe i lato wydaje się odległą przyszłością, ale dla wszystkich, którzy zajmują się promocją turystyki, to najwyższy czas na przygotowywanie projektów, z których już w najbliższym sezonie będą mogli skorzystać chętni do odwiedzenia Hrabstwa Kłodzkiego. 13 lutego br. starosta kłodzki Maciej Awiżeń i Zdeněk Špringr - Prezes Zarządu Regionalnej Organizacji na Pograniczu Kłodzkim BRANKA z Nachodu podpisali deklarację o polsko-czeskiej transgranicznej współpracy.

Współpraca w dziedzinie turystyki obejmowała będzie realizację w 2013 roku dwóch projektów dofinansowanych ze środków Euroregionu Glacensis. Po stronie polskiej projekt nosi tytuł: „Wakacje w Hrabstwie Kłodzkim – oferta turystyki rodzinnej na pograniczu polsko-czeskim”, a tytuł czeskiego projektu - „Wędrując z plecakiem po Pograniczu Kłodzkim”. Obydwa projekty skierowane są przede wszystkim do rodzin z dziećmi z terenu Polski oraz Republiki Czeskiej, którzy aktywnie chcą spędzić wakacje w wyjątkowym miejscu, w otoczeniu przyrody, bogactwa wielokulturowych tradycji oraz atrakcji czekających na turystów o każdej porze roku.

Turystyka nie jest oczywiście jedynym polem współpracy, której dotyczy podpisana w środę deklaracja. Nasze regiony będą także wymieniały się doświadczeniami i informacjami w zakresie kultury, sztuki, sportu, edukacji oraz gospodarki (m.in. rynek usług, targi, wystawy, itp).

Autor: , Data utworzenia: 2013-02-13 12:26:19