Bank światowy zainteresowany powiatem kłodzkim

W sobotę 22 czerwca br. starosta Maciej Awiżeń spotkał się z Guy’em J. Alaertsem  - przedstawicielem Banku Światowego, który zapoznał się z sytuacją powodziową na naszym terenie oraz infrastrukturą zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Bank Światowy jest zainteresowany inwestycjami w ochronę przeciwpowodziową, a powiat kłodzki jest jednym z potencjalnych terenów, które mogą uzyskać dofinansowanie na ten cel.

W spotkaniu, oprócz starosty kłodzkiego, uczestniczyli Witold Krochmal (były wojewoda dolnośląski, a obecnie Dyrektor Biura Koordynacji Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry), Sławomir Kajdas - członek Zarządu Powiatu oraz radny powiatowy Borysław Zatoka.

Zadaniem Guya J. Alaertsa jest rozpoznanie potrzeb regionów narażonych na liczne powodzie oraz ocena przygotowania zabezpieczeń przeciwpowodziowych i lokalnego potencjału. Specjalista z Banku Światowego zapoznał się w Kłodzku z funkcjonowaniem Lokalnego Systemu Ochrony Przeciwpowodziowej, uwarunkowaniami środowiskowo-infrastrukturalnymi, a także  obejrzał film o powodziach w 1997 i 1998 roku.

Autor: , Data utworzenia: 2013-06-25 07:54:46