SZKOLENIE ZIELENIEC 2016

Referat Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Kłodzku we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego przygotował dwudniowe szkolenie warsztatowe dotyczące zarządzania kryzysowego i ochrony ludności ...

... do organizacji szkolenia zaproszona została również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku, Wałbrzysko-Kłodzka Grupa GOPR i Pogotowie Ratunkowe ZOZ w Kłodzku. Istotnym wsparciem warsztatów były jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Polanicy-Zdroju, z Dusznik-Zdroju oraz z gminy Kłodzko, a także pan Grzegorz Sieklucki z Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej i pan kpt Wojciech Zaborowski z CIMIC Kielce oraz pani mgr Beata Laskowska z Urzędu Miejskiego w Jedlinie-Zdroju.

Szkolenie odbyło się w dn. 5-6 maja 2016, a miejscem szkolenia był ponownie pensjonat ABSOLWENT na Zieleńcu. W szkoleniu uczestniczyli pracownicy starostw, urzędów miast, urzędów gmin z terenu województwa dolnośląskiego, w tym z powiatu kłodzkiego.

W trakcie dwóch dni szkolenia zostały omówione i przedyskutowane tematy z zakresu bezpieczeństwa, zarządzania  kryzysowego i ochrony ludności oraz, w trakcie warsztatów, przećwiczone niektóre z działań ratowniczych: pierwsza pomoc przedmedyczna podejmowana w czasie różnych zdarzeń, elementy ratownictwa technicznego i pożarowego oraz ratownictwa w górach i na wysokości. Ćwiczenia praktyczne połączono z prezentacją umiejętności i wyposażenia służb i straży.

Danuta Trojan

Kłodzko, dn. 06-07-2016

Autor: , Data utworzenia: 2016-07-06 12:17:09