"Piraci na pokład" - Festyn Rodzin Zastępczych

Zawodowe rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka, placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego funkcjonujące na terenie powiatu kłodzkiego spotkały się w minioną sobotę na Festynie Rodzin Zastępczych.  Festyn zorganizowany był przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku, na boisku sportowym w Jaszkowej Dolnej. Dyrektor PCPR Jacek Kubicki wraz z pracownikami przygotowali w tym roku festyn pn. „Piraci na pokład”. Stylizacje przebrań uczestników przerosły najśmielsze oczekiwania. Starosta Maciej Awiżeń oraz wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, również zastosowali się konwencji festynu i świetnie się prezentowali w atrybutach pirackich. Chodź piraci kojarzą się nam z grozą, na festynie panowała atmosfera przyjazna i wszyscy się dobrze bawili.

Czytaj więcej:

 Dla dzieci przygotowano moc atrakcji, był dmuchany plac zabaw, do zabawy i tańców zachęcał zespół muzyczny, organizowano konkursy, dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy, również na wszystkich czekał smakowity poczęstunek.

Festyn był okazją do wymiany doświadczeń rodziców oraz do integracji rodzin zastępczych.

Spotkanie takie, daje także możliwość propagowania rodzicielstwa  zastępczego, o które bardzo zabiegają i zachęcają władze powiatu kłodzkiego.

PARTNERAMI W ORGANIZACJI POWYŻSZEJ IMPREZY BYLI:

  1. Powiat Kłodzki
  2. Gmina Kłodzko
  3. Dom Pomocy Społecznej w Podzamku
  4. Klub Sportowy LKS ISKRA JASZKOWA DOLNA
  5. Ochotnicza Straż Pożarna w Jaszkowej Dln.
  6. ZOZ Kłodzko  

SPONSORZY FESTYNU:

  1. Rozlewnia Wód Mimeralnych „STAROPOLANKA”
  2. Wytwórnia Wody Mineralnej „CYRANAKA”
  3. Piekarnia GS KROSNOWICE
  4. Piekarnia „KAJZERKA”

Autor: , Data utworzenia: 2018-06-11 14:32:16