W STRONĘ SŁOŃCA - OPOLSKIE TARGI TURYSTYCZNE

XIV MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYKI

 „W STRONĘ SŁOŃCA” W OPOLU"

W dniach 24-26 maja br. Powiat Kłodzki uczestniczył w IX Międzynarodowych Targach Turystyki „W Stronę Słońca” w Opolu. Zorganizowane w centrum miasta, bez biletów wstępu, trwające 3 dni targi, przyciągnęły na opolski rynek wielu odwiedzających. W najatrakcyjniejszym miejscu Opola na rynku, w scenerii zabytkowych kamieniczek, między kawiarniami i restauracjami w specjalnie przeznaczonych do prezentacji targowych drewnianych domkach oraz pod zadaszeniem pawilonu wystawienniczego ponad siedemdziesięciu wystawców z kraju i z zagranicy prezentowało największe atrakcje turystyczne swoich regionów. Wśród nich byli m.in. reprezentanci polskich miast i powiatów, uzdrowisk, hoteli, pensjonatów, biur podróży, organizacji turystycznych oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych.

Powiat Kłodzki prezentował walory turystyczne ziemi kłodzkiej wspólnie z gminą Bystrzyca Kłodzka, miastem Lądek-Zdrój, Uzdrowiskiem Lądek-Długopole Zdrój S.A., gminą Międzylesie oraz czeskim partnerami miastem Usti nad Orlicą.

Organizatorzy targów przygotowali szereg atrakcji dla przybyłych na opolski rynek: m.in. liczne pokazy, konkursy z nagrodami, występy artystyczne. Tegoroczną nowością był Festiwal Podróżników z udziałem gościa specjalnego - aktorki filmowej i teatralnej Anny Dereszowskiej. Gwiazda znająca nasz region z ubiegłorocznego Festiwalu Aktorstwa Filmowego w Bystrzycy Kłodzkiej nie omieszkała odwiedzić stoiska ziemi kłodzkiej.

Kolejnym miłym akcentem dla ziemie kłodzkiej był artykuł Nowej Trybuny Opolskiej, w której dziennikarze odwiedzający targi umieścili ziemię kłodzką w TOP10 najatrakcyjniejszych destynacji i regionów prezentujących się na targach, do których warto udać się nawet na krótki urlop. Dla turystów z Opolszczyzny ogromnym atutem ziemi kłodzkiej jest niewielka odległość dzieląca oba regiony. Największe zainteresowanie od lat budzi możliwość wypoczynku w kłodzkich uzdrowiskach oraz turystyki aktywnej, przede wszystkim pieszej rowerowej i konnej.

 

Opracowała:

Marlena Korczyńska

Wydział Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu

Starostwa Powiatowego w Kłodzku

Autor: , Data utworzenia: 2019-05-28 12:52:08