artykuły

Nabór elektroniczny do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kłodzki na rok szkolny 2019/2020

16 kwietnia 2019 10:46

Od 13 maja 2019 r. uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich dotychczasowych gimnazjów będą mogli składać elektronicznie wnioski o przyjęcie do I klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kłodzki. Szkoły Powiatu posiadają bogatą ofertę edukacyjną, spośród których każdy absolwent szkoły podstawowej lub dotychczasowego gimnazjum z pewnością znajdzie tę odpowiednią dla siebie.

Nabór elektroniczny na rok szkolny 2019/2020 prowadzony jest w systemie vEdukacja Nabór, odrębnie dla uczniów szkół podstawowych oraz uczniów dotychczasowych gimnazjów. Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się ze szczegółową ofertą szkół w powiecie kłodzkim, przedstawioną w programie „Nabór” oraz na stronie internetowej każdej ze szkół. Każdy kandydat po zarejestrowaniu na stronie internetowej:

otrzyma swój identyfikator i hasło. Uczniowie szkół podstawowych wybierają logowanie w kolorze niebieskim, natomiast uczniowie gimnazjum wybierają logowanie w kolorze zielonym. Bezpośrednio po zalogowaniu kandydat dokonuje wyboru trzech szkół Powiatu  (przez szkołę należy rozumieć nie Zespół Szkół, ale konkretną szkołę np. Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół ….). W obrębie tych trzech szkół uczeń może wybrać dowolną liczbę oddziałów. Przy ustalaniu preferencji należy pamiętać o kolejności wyborów - od klasy, na której najbardziej kandydatowi zależy, do klasy, na której zależy mu najmniej, gdyż system pozycjonuje punkty do poszczególnych oddziałów. Kandydat, któremu wyniki pozwalałyby zostać przyjętym do kilku klas, zostanie umieszczony w tej z nich, która znajduje się najwyżej na jego liście preferencji.

Po wypełnieniu wniosku w systemie kandydat drukuje ten wniosek i podpisany przez rodzica składa w szkole pierwszego wyboru. Wniosek wypełniony tylko elektronicznie, a nie złożony w szkole, nie bierze udziału w rekrutacji. Natomiast od 21 do 25 czerwca do szkoły pierwszego wyboru należy przedłożyć oryginały lub kopie świadectwa ukończenia gimnazjum lub szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, a także dokumenty potwierdzające osiągnięcia. Do 16 lipca komisje rekrutacyjne podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.

Od 16 do 24 lipca uczniowie zakwalifikowani do danej szkoły będą musieli potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu. Lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych będzie podana do 25 lipca 2019 r.

Informacje o ofercie edukacyjnej szkół Powiatu Kłodzkiego są dostępne na stronach:

Licea ogólnokształcące

1.

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku

www.chrobry.org

2.

Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie

www.liceum.nowaruda.pl

Technika

3.

Technikum Nr 1 im. prof. Wacława Żenczykowskiego w Kłodzku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku

www.zsp1.ng.pl