Piotr Kopczyński Twoje Finanse - ostrzeżenie UOKiK

28 majaa 2018 11:25

• UOKiK ostrzega: uważaj na pośrednika finansowego: Piotr Kopczyński Twoje Finanse.
  • Podejrzany pośrednik działa na Dolnym Śląsku.
  • Jego praktyki mogą narazić cię na wysokie straty.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie w sprawie pośrednika finansowego Piotr Kopczyński Twoje Finanse. Działa on na Dolnym Śląsku m.in. w Bolesławcu i Dzierżoniowie. Swoje usługi reklamował hasłami: „Bank odmówił Ci kredytu? przyjdź do nas”, „Niskie raty, najtańsze oferty bez BIK”, „Bez ograniczeń wieku, Bez ukrytych opłat, Bez poręczycieli”, „Przyspieszona procedura”.

- Do UOKiK trafiło wiele skarg konsumentów, którzy zostali wprowadzeni w błąd. Szacujemy, że już około 400 osób mogło ponieść straty w wyniku działań tego pośrednika. Zarabia on na opłatach, których wysokość zataja. Dlatego ostrzegamy mieszkańców Dolnego Śląska przed tą firmą - mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

UOKiK ostrzega: Piotr Kopczyński Twoje Finanse może narażać klientów na wysokie straty finansowe, ponieważ:

- Zataja, że pobiera wynagrodzenie za pośrednictwo. Wmawia konsumentom, że muszą wpłacić część pożyczki na jego konto, i tym samym niby zmniejszą sumę do spłaty. Tymczasem, jest to wynagrodzenie pośrednika, a klient otrzymuje mniej pieniędzy.

- Namawia na pożyczki, które nie odpowiadają potrzebom konsumentów. W efekcie - klient pożycza więcej niż mógłby spłacić. Przykładowo, starszej osobie, której emerytura wynosi 1460 zł, Piotr Kopczyński Twoje Finanse udzielił czterech pożyczek, łączne raty to 1900 zł.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, ostrzeżenia są wykorzystywane, gdy urząd stwierdzi, że przedsiębiorca stosuje nielegalną praktykę, która może narazić szeroki krąg konsumentów na znaczne straty finansowe lub niekorzystne skutki. Ostrzeżenia są zamieszczane na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przedsiębiorca, wobec którego prezes UOKiK wydał ostrzeżenie: Piotr Paweł Kopczyński Twoje Finanse, ul. Wejherowska 5, lok. 10, 54-239 Wrocław.

Źródło: www.uokik.gov.pl

Data utworzenia: 28 majaa 2018 11:25