artykuły

Wyroki sądowe dotyczące ochrony konsumentów

19 lutego 2019 09:05

• Provident Polska, Polkomtel, Multimedia Polska.
  • To przedsiębiorcy, których dotyczyły wyroki sądowe w sprawach decyzji UOKiK z zakresu ochrony konsumentów

CMSE (dawniej: CMSF - Centrum Medyczne św. Franciszka) - postępowania UOKiK

31 stycznia 2019 09:37

• Seniorze, uważaj na firmę CMSE sp. z o.o., która zaprasza na bezpłatne badania, a potem sprzedaje drogie pakiety usług medycznych.
  • Spółka działa w całej Polsce, używając różnych nazw.

DNB Bank Polska oddaje pieniądze - decyzja UOKiK

21 stycznia 2019 12:15

• Kolejna decyzja UOKiK dotycząca warunków promocji kredytów hipotecznych.
  • Klienci DNB Banku otrzymają zwrot pieniędzy za wyższą marżę i podwyższone opłaty za konto.
  • Sprawdź w decyzji UOKiK, czy i jak możesz złożyć wniosek do banku.

Spory o żywność - nowe rozwiązania

21 stycznia 2019 12:13

• Bez wychodzenia z domu i bez ponoszenia kosztów, szybko możesz rozwiązać swój problem dotyczący zakupu jedzenia czy napojów.
  • Już działa pierwsze w Polsce i jedyne w Europie dedykowane wyłącznie żywności Centrum Polubownego Rozwiązywania Sporów.
  • Masz problem z reklamacją zakupionych produktów – sprawdź: cprsz.pl.

Wyroki sądowe: ochrona konsumentów

20 grudnia 2018 09:20

• Lambii, Primax Medic.

Ważna informacja dla klientów Energetycznego Centrum S.A.

17 grudnia 2018 11:02

Na stronie internetowej URE /www.ure.gov.pl/opublikowana została Informacja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (nr 102/2018) w sprawie postanowienia Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych w sprawie ogłoszenia upadłości Energetycznego Centrum S.A.

Prezes URE informuje klientów Energetycznego Centrum S.A., że na stronie internetowej  https://www.ec.net.pl/  Syndyk Masy Upadłości Energetycznego Centrum S.A. w upadłości z siedzibą w Warszawie zamieścił postanowienie Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych w sprawie ogłoszenia upadłości Energetycznego Centrum S.A. wraz  z informacją dla klientów Energetycznego Centrum, co do możliwości dochodzenia ich roszczeń.

Do informacji Prezesa URE dołączone są:

- postanowienie Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych  i restrukturyzacyjnych z dnia 03 grudnia  2018 roku o ogłoszeniu upadłości Energetycznego Centrum S.A.,

- zawiadomienie o ogłoszeniu upadłości,

- wzór zgłoszenia wierzytelności.

Przedmiotowym postanowieniem Sąd wezwał wierzycieli upadłego, aby zgłaszali swoje wierzytelności do sędziego-komisarza w terminie 30 (trzydziestu) dni od dnia obwieszczenia postanowienia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Więcej szczegółów w Informacji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nr 102/2018

Do pobrania poniżej jest:

a) postanowienie Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych z dnia 03 grudnia 2018 roku o ogłoszeniu upadłości Energetycznego Centrum S.A. – tutaj;

b) zawiadomienie o ogłoszeniu upadłości – tutaj;

c) wzór zgłoszenia wierzytelności.  – tutaj

"NetLeaders" i kryptowaluta DasCoin - postępowanie UOKiK

11 grudnia 2018 11:03

• System promocyjny przedsiębiorcy wprowadzającego na rynek krypytowalutę DasCoin może być piramidą finansową.
  • Prezes UOKiK złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa oraz prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Wspólna akcja dla seniorów: UOKiK, Policja, ZUS i KRUS

11 grudnia 2018 10:50

• Osoby starsze często padają ofiarą nieuczciwych handlowców.
    • Dlatego cztery instytucje połączyły siły, aby ostrzegać seniorów.
    • UOKiK, Policja, ZUS i KRUS podpisały dziś porozumienie o wspólnej akcji edukacyjnej.

Prezenty przez internet? Przeczytaj porady UOKiK

05 grudnia 2018 10:49

• Mikołaj kupuje prezenty przez internet? Może je zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Odsyła na swój koszt.
  • Ważne są terminy dostawy i realizacji zamówienia oraz zasady promocji przedświątecznych ofert.
  • UOKiK przypomina podstawowe zasady e-zakupów

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne