artykuły

Po bezpłatną poradę w okresie świątecznym

06 grudnia 2016 09:12

Grudzień to miesiąc intensywnych zakupów związanych ze zbliżającymi się świętami. Bardzo łatwo o nietrafiony prezent czy decyzję pod wpływem kuszących „promocji”. Z pomocą mogą przyjść organizacje konsumenckie, które będą udzielać bezpłatnych porad w okresie świątecznym

Pozasądowe rozwiązywanie sporów - ustawa podpisana przez Prezydenta i ogłoszona

01 grudnia 2016 08:15

Prezydent podpisał ustawę o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Została ona już opublikowana w Dzienniku Ustaw. Nowe prawo wejdzie w życie 10 stycznia 2017 r. Jakie zmiany czekają przedsiębiorców i konsumentów?

Czarny Piątek - prawa konsumentów

24 listopada 2016 10:16

Czy mogę reklamować towar kupiony w obniżonej cenie? Co zrobić, jeśli cena przy kasie okaże się wyższa niż na metce? Jak zrezygnować z zakupów w zagranicznym sklepie internetowym? Przed Czarnym Piątkiem przeczytaj porady UOKiK oraz Europejskiego Centrum Konsumenckiego dla kupujących na wyprzedażach i promocjach

VI Ogólnopolski Dzień Otwarty Komorników Sądowych

10 listopada 2016 10:56

Krajowa Rada Komornicza we współpracy z izbami komorniczymi w dniu 22 listopada 2016 r.  organizuje VI Ogólnopolski Dzień Otwarty Komorników Sądowych pod hasłem „Nie unikaj komornika”.
Tego dnia w wybranych kancelariach komorniczych w całej Polsce będzie można uzyskać bezpłatne informacje prawne z zakresu postępowania egzekucyjnego. Zainteresowane osoby będą mogły uzyskać praktyczną wiedzę na temat roli komorników w obrocie gospodarczym, a także konsekwencji jakie za sobą niesie egzekucja. Dłużnicy i wierzyciele będą mogli dowiedzieć się jakie mają prawa oraz uzyskać informacje na temat zasad postępowania w sytuacji kiedy do drzwi zapuka komornik.

VI Ogólnopolski Dzień Otwarty Komorników Sądowych odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.
Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów, portal Bankier.pl i dziennik Fakt oraz Radio Mercury.
Patronem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna.

Porady będzie można zasięgnąć we wtorek 22 listopada br.:
• osobiście w wybranych kancelariach komorniczych w całej Polsce
• telefonicznie pod nr infolinii (22) 299 877

Szczegółowe informacje i adresy dyżurujących kancelarii dostępne są na stronie: www.lepiejtowiedziec.pl

Ponadto, w tym dniu od godz. 9:00 do godz. 13:00, w ramach akcji „Nie unikaj komornika”, w Biurze Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Kłodzku, przy ul. Kościuszki 7 w Kłodzku, II piętro, pok. 301, będzie pełnił dyżur komornik sądowy, od którego uzyskać będzie można bezpłatne informacje prawne z zakresu postępowania egzekucyjnego.

Europejski Dzień Seniora

20 października 2016 13:22

Promocje w Agata Meble i BRW - decyzje UOKiK

20 października 2016 10:17

Rabat na cały asortyment – tymi hasłami salony meblowe Agata Meble oraz BRW reklamowały swoje oferty. Nie informowały jednak o tym, że nie wszystkie produkty są objęte promocją. Przedsiębiorcy oddadzą konsumentom 10 proc. wartości zakupów. Prezes UOKiK wydał dwie decyzje zobowiązujące do zmiany praktyk

Sprzedaż bezpośrednia - poznaj swoje prawa

20 października 2016 10:14

Aktualizacja danych okazała się zawarciem umowy o zmianę dostawcy usługi, impreza artystyczna - prezentacją urządzeń paramedycznych, a wyjątkowa promocja polegała na sprzedaży sprzętu do gotowania w wygórowanej cenie. Na co uważać, kupując poza lokalem przedsiębiorcy?

Postępowanie UOKiK: ubezpieczenie OC

06 października 2016 11:24

Praktyka spółki Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń dotycząca przedłużania umów ubezpieczenia komunikacyjnego OC może naruszać prawa konsumentów. UOKiK wszczął postępowanie w tej sprawie, m.in. po informacjach uzyskanych od Rzecznika Finansowego.

Na reklamację imprezy turystycznej mamy 30 dni

08 września 2016 12:06

Niezależnie od tego, czy klient kupił wycieczkę w ofercie last minute po obniżonej cenie, czy w zwykłym trybie, ma prawo do reklamacji, jeśli biuro podróży nie zapewniło mu warunków opisanych w umowie. Co do zasady, niezadowolony klient organizatora turystyki powinien zgłosić swoje zastrzeżenia niezwłocznie, ale przepisy ustawy o usługach turystycznych dają mu na to 30 dni od zakończenia imprezy. Zdarza się, że firmy skracają ten termin w umowach, ale jest to działanie bezprawne. Wiele takich zapisów trafiło już do rejestru klauzul niedozwolonych.

T-Mobile Polska - działania UOKiK

07 września 2016 11:46

Prezes UOKiK wszczął postępowanie przeciwko T-Mobile Polska w związku ze świadczeniem serwisu „Granie na Czekanie”/„Szafa Gra” oraz usługi dodatkowej „Prenumerata”. Wątpliwości wzbudza brak uzyskania wyraźnej zgody konsumenta na uruchomienie dodatkowo płatnych usług.

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne