artykuły

Światowy Dzień Konsumenta: prawa konsumentów - seniorów

15 marca 2017 12:36

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta. Światowy Dzień Konsumenta obchodzimy 15 marca, ponieważ tego dnia w 1962 r. John F. Kennedy sformułował cztery podstawowe prawa konsumentów do: informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji. Warto przy tej okazji przypomnieć szczególnie o prawach seniorów. Najczęstsze praktyki skierowane przeciwko nim dotyczą umów zawieranych na pokazach lub w czasie wizyty handlowca w domu.

Polski Prąd i Gaz (d. Polska Energetyka PRO) - decyzja Prezesa UOKiK

09 marca 2017 09:09

• Prezes UOKiK wydał decyzję dotyczącą spółki Polski Prąd i Gaz (dawniej Polska Energetyka PRO).
  • Przedstawiciele spółki podszywali się pod dotychczasowego sprzedawcę prądu.
  • Ponad 10 mln – tyle wyniosła kara za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów.

Zobowiązania e-randkowiczów

28 lutego 2017 13:14

„W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone” - taką zasadę wyznają niektóre internetowe portale matrymonialne. W dniu św. Walentego centra Sieci ECC-Net przypominają, jak mądrze poszukiwać drugiej połówki, unikając wojennej ścieżki z serwisami randkowymi.

Mistrzowskie reklamacje zimowych podróży

28 lutego 2017 13:07

Śnieg i mróz zdecydowanie sprzyjają zagranicznym wyjazdom. Duże znaczenie podczas zimowych podróży ma rosnąca popularność skoków narciarskich oraz zbliżające się Mistrzostwa Świata w Lahti. Liczne sukcesy polskiej reprezentacji wpływają na wzrost zainteresowania turystyką sportową. Z jakimi problemami może się zderzyć kibic konsument oraz jak reklamować ferie zimowe, przypomina Europejskie Centrum Konsumenckie (ECK).

Po bezpłatną poradę w okresie świątecznym

06 grudnia 2016 09:12

Grudzień to miesiąc intensywnych zakupów związanych ze zbliżającymi się świętami. Bardzo łatwo o nietrafiony prezent czy decyzję pod wpływem kuszących „promocji”. Z pomocą mogą przyjść organizacje konsumenckie, które będą udzielać bezpłatnych porad w okresie świątecznym

Pozasądowe rozwiązywanie sporów - ustawa podpisana przez Prezydenta i ogłoszona

01 grudnia 2016 08:15

Prezydent podpisał ustawę o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Została ona już opublikowana w Dzienniku Ustaw. Nowe prawo wejdzie w życie 10 stycznia 2017 r. Jakie zmiany czekają przedsiębiorców i konsumentów?

Czarny Piątek - prawa konsumentów

24 listopada 2016 10:16

Czy mogę reklamować towar kupiony w obniżonej cenie? Co zrobić, jeśli cena przy kasie okaże się wyższa niż na metce? Jak zrezygnować z zakupów w zagranicznym sklepie internetowym? Przed Czarnym Piątkiem przeczytaj porady UOKiK oraz Europejskiego Centrum Konsumenckiego dla kupujących na wyprzedażach i promocjach

VI Ogólnopolski Dzień Otwarty Komorników Sądowych

10 listopada 2016 10:56

Krajowa Rada Komornicza we współpracy z izbami komorniczymi w dniu 22 listopada 2016 r.  organizuje VI Ogólnopolski Dzień Otwarty Komorników Sądowych pod hasłem „Nie unikaj komornika”.
Tego dnia w wybranych kancelariach komorniczych w całej Polsce będzie można uzyskać bezpłatne informacje prawne z zakresu postępowania egzekucyjnego. Zainteresowane osoby będą mogły uzyskać praktyczną wiedzę na temat roli komorników w obrocie gospodarczym, a także konsekwencji jakie za sobą niesie egzekucja. Dłużnicy i wierzyciele będą mogli dowiedzieć się jakie mają prawa oraz uzyskać informacje na temat zasad postępowania w sytuacji kiedy do drzwi zapuka komornik.

VI Ogólnopolski Dzień Otwarty Komorników Sądowych odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.
Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów, portal Bankier.pl i dziennik Fakt oraz Radio Mercury.
Patronem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna.

Porady będzie można zasięgnąć we wtorek 22 listopada br.:
• osobiście w wybranych kancelariach komorniczych w całej Polsce
• telefonicznie pod nr infolinii (22) 299 877

Szczegółowe informacje i adresy dyżurujących kancelarii dostępne są na stronie: www.lepiejtowiedziec.pl

Ponadto, w tym dniu od godz. 9:00 do godz. 13:00, w ramach akcji „Nie unikaj komornika”, w Biurze Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Kłodzku, przy ul. Kościuszki 7 w Kłodzku, II piętro, pok. 301, będzie pełnił dyżur komornik sądowy, od którego uzyskać będzie można bezpłatne informacje prawne z zakresu postępowania egzekucyjnego.

Europejski Dzień Seniora

20 października 2016 13:22

Promocje w Agata Meble i BRW - decyzje UOKiK

20 października 2016 10:17