artykuły

Telefonia Polska Razem - ostrzeżenie konsumenckie

08 marca 2016 10:01

UOKiK ostrzega: jak wynika z wpływających do Urzędu skarg konsumentów, oferująca usługi telekomunikacyjne spółka PGT, działająca pod nazwą Telefonia Polska Razem, wprowadza konsumentów w błąd, informując, że reprezentuje dotychczasowego operatora. Często przedstawiciele spółki zabierają też wszystkie podpisane przez klienta dokumenty. To kolejne ostrzeżenie konsumenckie wydane przez UOKiK.

Projekt pomocy prawnej dla osób zadłużonych

02 marca 2016 11:36

Krakowski Instytut Allerhanda ( instytut studiów prawnych z siedzibę w Krakowie) przygotował i realizuje ogólnopolski autorski, projekt pomocowy Szansa 2.0, którego celem jest zmniejszenie zadłużenia poprzez wykorzystanie szansy, jaką stwarzają znowelizowane przepisy o upadłości konsumenckiej. Ma on też wymiar społeczny, bo dzięki oddłużeniu rodziny mają szansę na uniknięcie społecznego wykluczenia i  dziedziczenia ubóstwa.

Instytut nie pomaga finansowo, ale wspiera darmowo w procedurze prawnej.

Światowy Dzień Konsumenta - Zaproszenie na debatę UOKiK - 16 marca 2016 roku

25 lutego 2016 11:15

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta UOKIK zaprasza  do udziału w debacie “Konsument na rynku usług telekomunikacyjnych oraz e-commerce”, która odbędzie się 16 marca br. (w środę), w godz. 10.00-13.30 w Warszawie (w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UOKiK).

URE monitoruje działalność sprzedawców energii elektrycznej i paliw gazowych

24 lutego 2016 09:27

Do Urzędu Regulacji Energetyki w ostatnim czasie wpływają liczne skargi i zażalenia dotyczące problemów ze standardami jakościowymi obsługi odbiorców energii elektrycznej czy gazu oraz nieuczciwymi praktykami rynkowymi firm energetycznych.

Przedsiębiorca telekomunikacyjny Novum wprowadzał w błąd

18 lutego 2016 08:53

Uprzejmie informuję, że obniżamy państwu abonament za telefon stacjonarny – w ten sposób spółka Novum prezentowała swoją ofertę. Konsultanci tak prowadzili rozmowy, aby konsument był przekonany o tym, że rozmawia z przedstawicielem dotychczasowego operatora, dlatego zgadzał się na nowe warunki. Kara finansowa za wprowadzanie w błąd wyniosła ponad 481 tys. zł.

Kolejne postępowania UOKIK dotyczące sektora finansowego

26 stycznia 2016 13:02

Informowanie klientów o zmianach w umowach w ramach systemu bankowości internetowej oraz zmiany warunków umowy bez podstawy prawnej – to przykłady praktyk, które Prezes UOKiK kwestionuje na rynku usług finansowych. Niedawno w tym zakresie zostało wszczętych pięć postępowań przeciwko bankom.

Nowe zasady odpowiedzialności za długi spadkowe.

14 stycznia 2016 11:31

W dniu 18 października 2015 r. weszła w życie nowelizacja Kodeksu cywilnego zmieniająca zasady odpowiedzialności za długi spadkowe na znacznie korzystniejsze dla spadkobierców.

Bezpłatne smsy, prezenty, testy - uważaj - kosztują

12 stycznia 2016 10:34

Odbierz prezent. Testuj za darmo. Wyślij sms  - takie oferty występują na wielu stronach internetowych. Korzystając z nich nieostrożnie, narażamy się na niespodziewane koszty. Jak postępować, gdy mamy do czynienia z takimi serwisami?

Bezpłatna pomoc prawna w 7 gminach powiatu już od 4 stycznia 2016

12 stycznia 2016 08:27

Już 4 stycznia 2016 roku na terenie powiatu kłodzkiego uruchomionych zostanie 7 punktów świadczących usługi  nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkty będą działały od poniedziałku do piątku w Kłodzku, Bystrzycy Kłodzkiej, Kudowie-Zdroju, Międzylesiu, Nowej Rudzie, Stroniu Śląskim i Ścinawce Średniej.

Jak wybrać bezpieczną zabawkę

08 stycznia 2016 09:17

Wybierając prezent dla dziecka, upewnij się, że będzie on bezpieczny. Przeczytaj instrukcję użytkowania, sprawdź,  czy drobne elementy nie odpadają przy lekkim naciśnięciu, wybierz produkt dostosowany do wieku.

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

2017-11-09
Filmowy Listopad z Panią Miecią