Wykonanie operacji wymaga uprzedniego zalogowania

artykuły

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych - bezpieczny i aktywny senior

02 października 2017 08:08

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Sprzedawcy często wykorzystują ufność seniorów.

Seniorzy niechętnie składają reklamację, nie walczą o swoje prawa, wierzą w zapewnienia sprzedawcy, a wykorzystują to nieuczciwi przedsiębiorcy. Powszechne jest podszywanie się pod sprzedawcę prądu, wprowadzanie w błąd co do leczniczych właściwości produktów.

Goldberg & Sons - ostrzeżenie konsumenckie

22 września 2017 13:13

• UOKiK ostrzega przed działalnością pośrednika ubezpieczeniowego Goldberg & Sons z Chorzowa.
  • Przedstawiciele spółki dzwonią do konsumentów i proponują spotkania, w trakcie których namawiają na zmianę ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK).
  • Wprowadzają klientów w błąd m.in. co do kosztów rezygnacji z ubezpieczenia i rzeczywistych kosztów zawarcia nowej umowy.

One Life Network - ostrzeżenie konsumenckie

14 września 2017 10:17

• UOKiK ostrzega: OneLife Network może być piramidą finansową.
  • Korzyści uzależnione są od wprowadzenia innych konsumentów do systemu.
  • ONeLife Network to spółka z Belize oferująca projekty OneLife, OneAcademy i kryptowalutę OneCoin.

Telekomunikacja Cyfrowa - decyzja UOKiK

14 września 2017 10:12

• UOKiK wydał decyzję dotyczącą Telekomunikacji Cyfrowej.
  • Jej przedstawiciele niezgodnie z prawdą twierdzą, że reprezentują dotychczasowego operatora - w istocie dostawcę usług telekomunikacyjnych konsumenta.
  • Nałożona kara wyniosła prawie 500 tys. zł.

ITI Neovision - rekompensata publiczna

31 sierpnia 2017 13:11

Część byłych i obecnych abonentów platofrmy nc+ otrzyma zwrot poniesionych kosztów lub możliwość bezpłatnego korzystania z usług – to efekt postępowania UOKiK, w którym ITI Neovision zobowiązała się do rekompensaty publicznej.

Dotyczy to konsumentów, wobec których spółka stosowała nieuczciwe praktyki rynkowe przy zawieraniu lub przedłużaniu umów na odległość.

Uprawnione do rekompensaty będą osoby, którym przedsiębiorca nie uznał prawa do  odstąpienia od kontraktu.

Nasza S.A.- Ostrzeżenie konsumenckie

10 sierpnia 2017 08:24

UOKiK ostrzega: Nasza S.A., firma telekomunikacyjna, dzwoni i podszywa się pod twojego operatora.

Uważaj: podpisując dokumenty, zmienisz usługodawcę.

Zanim to zrobisz, zadzwoń do swojego operatora i zapytaj, czy rzeczywiście ma dla ciebie nową ofertę.

Wakacyjne latanie - Akcja informacyjna Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

03 sierpnia 2017 08:36

Skuszeni słońcem i ciepłą wodą często wybieramy zagraniczne kurorty. Potencjalnie najszybciej dostaniemy się do nich samolotem, co jednak jeśli nasz lot opóźni się o 24 godziny, a bagaż wyląduje w innym kraju? O tym jak sobie poradzić z wakacyjnym lataniem, przypomina Europejskie Centrum Konsumenckie.

W 2016 r. o pomoc i poradę do ECK Polska w sprawie problemu z lotem (zagubione/zniszczone bagaże, odwołane loty, ukryte koszty cen biletów) zgłosiło się 1267 konsumentów. Okres wakacyjny jest kumulacją reklamacji lotniczych.

ECK Polska przypomina o prawach pasażerów w okresie wakacyjnym:

polubowne.uokik.gov.pl - nowa strona UOKiK

01 sierpnia 2017 10:00

Ruszyła strona internetowa informująca o pozasądowym dochodzeniu roszczeń.

Wejdź na www.polubowne.uokik.gov.pl i dowiedz się, jak rozwiązać spór ze sprzedawcą.

Droga pozasądowa jest szybsza, tańsza i prostsza niż sądowa.

Bramy Stabryła - zawiadomienie do prokuratury

04 lipca 2017 12:33

Spółka Bramy Stabryła z Sanoka nie wywiązywała się z obowiązków informacyjnych wynikających z ustawy o prawach konsumenta i wprowadzała w błąd. UOKiK zawiadomił Prokuraturę Rejonową w Sanoku o możliwości popełnienia przestępstwa.

Przed wakacjami - co warto wiedzieć?

27 czerwca 2017 10:42

Planujesz wakacyjny wypoczynek? Poznaj swoje prawa. Już po raz ósmy ponad 40 instytucji wspólnie przypomina konsumentom, o czym pamiętać w czasie urlopu. Wejdź na strony internetowe uczestników akcji informacyjnej „Przed wakacjami – co warto wiedzieć”.

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

2017-11-09
Filmowy Listopad z Panią Miecią