artykuł

Konferencja inauguracyjna projektu „Czesko-polski Szlak Grzbietowy - część wschodnia” w Pradze

18 majaa 2018 14:55

Konferencja inauguracyjna projektu „Czesko-polski Szlak Grzbietowy - część wschodnia” odbyła się w pięknych wnętrzach Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze 17 maja 2018 r. Wzięli w niej udział przedstawiciele osiemnastu czeskich i polskich partnerów projektu, a także zaproszeni goście. Wyrazy uznania dla wieloletniej polsko-czeskiej współpracy, której kolejnym ważnym sukcesem jest realizacja szlaku grzbietowego, wyrazili m.in. senator Lubomír Franc, hetman kraju hradeckiego w latach 2008-2016 oraz poseł i burmistrz Nachodu Jan Birke.

Powiat Kłodzki reprezentowały Łada Ponikowska, koordynator projektu i Marlena Korczyńska. Spotkanie prowadził przedstawiciel lidera projektu Euroregionu Glacensis, główny koordynator Jaroslav Štefek.

W pierwszej części konferencji Eva Hornová (Liberecký kraj) – omówiła „Początki projektu Szlak Grzbietowy - jak to się zaczęło”, a Jaroslav Štefek, (Euroregion Glacensis) i Radosław Pietuch (Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej) przedstawili zadania poszczególnych partnerów na obecnym etapie realizacji projektu. Ten pierwszy na tak dużą skalę turystyczny projekt realizowany w naszym regionie zakłada: budowę wież widokowych na Wielkiej Desztnej, na wzniesieniu Feistuv kopeć,  na Śibeniku,  w miejscowości Vysoka Srbska, na Kłodzkiej Górze – inwestycja Powiatu Kłodzkiego,  na Czerńcu, na Jagodnej, na Orlicy, przebudowę wieży Słupiec na wieżę widokową, budowę punktu widokowego Guzowata oraz odbudowę wieży widokowej na Włodzickiej Górze. Oprócz tego powstaną dwa centra turystyczne w miejscowościach Neratov i Nowy Hradek, które będą łączyły funkcje punku informacji turystycznej i miejsca odpoczynku dla turystów, powstanie kładka piesza przez dziką Orlicę w Neratovie – łącząca Czechy z Polską oraz parking w Novym Hradku. Trasa grzbietowa zostanie oznakowana jednolitymi znakami turystycznymi.

Jaroslav Štefek wyraził nadzieję, że po zakończeniu realizacji projektu jego partnerzy będą równie radośni i uśmiechnięci jak na zdjęciu wykonanym na pierwszym roboczym spotkaniu w Hradcu Kralove 3 kwietnia br.

Tę część konferencji zamknęła prezentacja filmu „Ziemia Kłodzka. Kraina Kultury” w czeskiej wersji językowej. Film powstał w ramach mikroprojektu „Ziemia Kłodzka. Kraina Kultury”, realizowanego przez Powiat Kłodzki w partnerstwie z Organizacją Turystyczną Czechy Wschodnie.

W drugiej części spotkania Soňa Machová (CzechTourism) przedstawiła dane dotyczące zainteresowania Polaków czeską ofertą turystyczną, a René Živný (Pardubický kraj) i  Radosław Pietuch (Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej) zaprezentowali nowe polsko-czeskie singletracki, zarówno te już istniejące, jak i obecnie budowane. Następnie

Marek Niewiadomy (Gmina Radków) pokazał „Działania dodatkowe w dziedzinie ruchu turystycznego w regionie Radkowa” , a Anna Zawiślak  (Gmina Miejska Nowa Ruda) „Działania dodatkowe w dziedzinie ruchu turystycznego w regionie Nowej Rudy”. Oficjalną część spotkania zamknął Antonín Nekvinda (Sdružení Neratov, z.s.) prezentacją pt. „Sanktuarium pielgrzymkowe Neratov i jego znaczenie społeczne”.

Na zakończenie Jaroslav Štefek podziękował Marzenie Krajewskiej, radcy minister ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze za gościnne przyjęcie, z kolei pani radca wyraziła zadowolenie ze zorganizowania tak ważnego spotkania właśnie w tym miejscu. Podczas konferencji był oczywiście czas na rozmowy kuluarowe, a po jej zakończeniu uczestnicy mieli okazję do odwiedzenia urokliwych ogrodów ambasady, niedostępnych dla turystów.

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Interreg V-A Republika Czeska - Polska

Czesko-polski szlak grzbietowy - część wschodnia konferencja w Pradze 17.05.2018

Informacje o artykule:

Data utworzenia: 18 majaa 2018 14:55

Data publikacji: 18 majaa 2018 14:55

Pobierz jako plik PDF , Drukuj Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Sprawozdanie V kadencja
Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Kalendarium

20

2018-10-20
MUSICAL

MUSICAL Musical w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Muzyczn...

2018-10-22FESTIWAL AKTORSTWA FILMOWEGO

2018-10-3030.10.2018 - Święto Dyni

2018-11-16MIĘDZYNAROWY FESTIWAL POEZJI "POECI BEZ GRANIC"

Pełne kalendarium

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Przetargi

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013