artykuły

Festiwal Wrażeń

27 marca 2018 13:23

 

„Festiwal wrażeń” to czesko-polski projekt promocyjny dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska. Liderem projektu jest stowarzyszenie Branka o.p.s. z Nachodu, które zrzesza zarówno samorządy jak i gestorów turystyki z terenu Kladskego Pomezi, a partnerami Powiat Kłodzki, Miasto Kłodzko i Miasto Świdnica.

Celem projektu jest zwiększenie wykorzystania potencjału turystycznego na pograniczu oraz stworzenie wspólnej oferty promocyjnej zwiększającej mobilność turystów. Podstawą realizacji projektu jest założenie, że o atrakcyjności turystycznej decydują w znacznej mierze przeżycia i wrażenia, a ma ich dostarczyć właśnie „Festiwal Wrażeń”.

Podczas trzech letnich sezonów wakacyjnych w różnych obiektach turystycznych po stronie czeskiej i polskiej będą się odbywały warsztaty dostarczające unikalnych przeżyć i wrażeń. Dzięki temu odwiedzający nas turyści będą nie tylko biernymi odbiorcami zwiedzającymi muzea czy zabytki, ale także uczestnikami wydarzeń, eksperymentatorami, wytwórcami, czy graczami itp. Uczestnicy festiwalu, którzy odwiedzą wiele atrakcji mogą liczyć na drobne upominki oraz specjalne nagrody. W roku 2018 tematem przewodnim festiwalu są wybitne osobistości, w roku 2019 będzie to historia wojskowości, a w 2020 tradycyjne rzemiosło.

W tym roku na terenie powiatu kłodzkiego dodatkowe atrakcje będą czekały na turystów w Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej, Pałacu Gorzanów oraz Podziemnej Trasie Turystycznej w Kłodzku. Sezon otworzy impreza pt. „Festiwal Wrażeń - Inauguracja” w Pałacu w Gorzanowie 23 czerwca 2018 r.

Szczegółowe informacje o Festiwalu będą zamieszczane na powstającej stronie internetowej, ale także w materiałach drukowanych dostępnych w informacjach turystycznych oraz obiektach prowadzących warsztaty.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Interreg V-A Republika Czeska - Polska 

więcej

Drugi tydzień lipca na "Festiwalu wrażeń"

08 lipca 2019 13:06

Kolejny sezon ciekawych warsztatów i pokazów w ramach „Festiwalu wrażeń” rozpoczął się w ubiegłym tygodniu. Na terenie powiatu miłośnicy historii wojskowości i architektury mogli wziąć udział w warsztatach w Pałacu Żelazno, Zamku Sarny, Zamku Kapitanowo i Twierdzy Kłodzko. W tym tygodniu zapraszamy ponownie do udziału w festiwalu. W środę o godzinie 13.00 w Pałacu Żelazno "Oaza pokoju w zamęcie wojny - odkrywanie Pałacu Żelazno", w czwartek o godzinie 13.00 w Zamku Sarny w Ścinawce Górnej "Dwór Sarny kiedyś i dziś", a w piątek o 10.00 w Zamku Kapitanowo w Ścinawce Średniej "Zamek jako miejsce przede wszystkim obronne".

Więcej informacji i pełen program na www.festiwalwrazen.pl

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Interreg V-A Republika Czeska - Polska

więcej

Zapraszamy na "Festiwal wrażeń"

18 czerwca 2019 11:05

„Festiwal wrażeń” drugi sezon

Zapraszamy na kolejny sezon ciekawych warsztatów i pokazów w ramach „Festiwalu wrażeń”, projektu realizowanego przez Powiat Kłodzki w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Branka z Nachodu oraz miastami Kłodzkiem i Świdnicą. Tym razem tematem przewodnim jest historia wojskowości. W każdym letnim tygodniu w lipcu i sierpniu codziennie w jednej miejscowości w Polsce lub Czechach, a w każdy piątek w dwóch zapraszamy całe rodziny do dobrej zabawy. Na terenie powiatu kłodzkiego miejsca pełne wrażeń miejsca to w tym roku: Pałac Żelazno, Zamek Kapitanowo, Zamek Sarny oraz Twierdza Kłodzko. Oprócz dobrej zabawy dla najwytrwalszych gości przewidziano nagrody.

Więcej informacji na www.festiwalwrazen.pl

A tak się bawiliśmy w 2018 r.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Interreg V-A Republika Czeska - Polska

więcej

Jak się bawiliśmy na Festiwalu Wrażeń w 2018 r.

31 październikaa 2018 10:47

W 2018 r. przez dwa wakacyjne miesiące goście i mieszkańcy pogranicza spędzali przyjemnie czas, korzystając z atrakcji "Festiwalu Wrażeń". Już teraz zapraszamy do Kłodzka, powiatu kłodzkiego, Świdnicy i Kladskiego pomezi na przyszłoroczne letnie wrażenia.

Jak się bawiliśmy w 2018 r., można zobaczyć na filmie, który powstał w ramach działań promocyjnych.

Wersja krótka PL

Wersja długa PL

Wersja krótka CZ

Wersja długa CZ

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020

więcej

Otwarte szkolenie dla realizatorów warsztatów w ramach projektu "Festiwal wrażeń" oraz innych podmiotów ruchu turystycznego

03 września 2018 13:19

Otwarte szkolenie dla realizatorów warsztatów w ramach projektu "Festiwal wrażeń" oraz innych podmiotów ruchu turystycznego odbędzie się w Kłodzku w dniach 25-26 września 2018 r. Szkolenie jest całkowicie bezpłatne - organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie.

Tematem szkolenia jest stworzenie produktu turystycznego w postaci "wrażenia". Więcej informacji w załączeniu.

Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli atrakcji turystycznych, muzeów oraz gestorów bazy noclegowej.
Zgłoszenia można przesyłać mailem na adres: l.ponikowska@powiat.klodzko.pl do dnia 7 września 2018 r.
Informacji udziela Wydział Rozwoju, Promocji i Kultury, Łada Ponikowska - tel. 74 867 75 27.

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Interreg V-A Republika Czeska - Polska

więcej

Lato na pograniczu pełne wrażeń

19 lipca 2018 10:32

W ciekawych miejscach na pograniczu polsko-czeskim trwają warsztaty „Festiwalu wrażeń”, odbywające się w ramach projektu czesko-polskiego, którego Powiat Kłodzki jest jednym z partnerów. W każdy dzień tygodnia można przeżyć przygodę albo nawet dwie, biorąc udział w tych specjalnych aktywnościach. Warsztaty są otwarte dla wszystkich chętnych. Rezerwacja gwarantuje miejsce na zajęciach, ale nie jest obowiązkowa. Organizatorzy przyjmą wszystkich w miarę swoich możliwości.

Na terenie powiatu kłodzkiego zapraszamy w każdy czwartek do Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, w każdy piątek do Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej, a w każdą niedzielę do Pałacu Gorzanów. Szczegóły na www.festiwalwrazen.pl.

 

"Zabawka wspólna sprawka" Muzeum Zabawek

 

"Z ogniem przez wieki" Muzeum Filumenistyczne

 

" Bajkowa historia" Pałac Gorzanów

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020

więcej

Atrakcje Festiwalu Wrażeń

03 lipca 2018 15:09

Zobacz co w programie!!!

więcej

Festiwal Wrażeń - Inauguracja

03 lipca 2018 10:21

W pałacu Gorzanów świętowaliśmy w sobotę 23 czerwca inaugurację Festiwalu Wrażeń - czesko-polskiego projektu dofinansowanego z budżetu Unii Europejskiej, w którym partnerami są Stowarzyszenie Branka z Nachodu, Powiat Kłodzki, Miasto Kłodzko oraz Miasto Świdnica. Festiwalowych gości w imieniu zarządu powiatu powitali: Piotr Marchewka - Etatowy Członek Zarządu - oraz Robert Duma  - Członek Zarządu.

Podczas Inauguracji Festiwalu Wrażeń przewinęło się prawie 1000 osób - turystów, kuracjuszy i mieszkańców ziemi kłodzkiej!!! Główny organizatorem imprezy na zlecenie powiatu kłodzkiego było Towarzystwo Miłośników Gorzanowa.

W programie festiwalowej inauguracji znalazły się występy Grabów City Band z wielkopolski, zespołu wokalnego Con Grazia, Chóru z PSM I st. w Bystrzycy Kłodzkiej jak i bystrzyckiego duetu i kwartetu Gitarowego. Uczestnicy mogli wziął udział w aktywnościach prowadzonych przez animatorów z Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika oraz Muzeum Zabawek z Kudowy-Zdroju, zagrać w szachy plenerowe z załogą Twierdzy Kłodzko, poznać sztukę czerpania papieru w ramach warsztatów Muzeum Papiernictwa z Dusznik-Zdroju - czerpanie papieru. Swoje stoisko promocyjne zaprezentował Muzeum Filumenistyczne z Bystrzycy Kłodzkiej i oczywiście powiat kłodzki.

Otwarciu Festiwalu Wrażeń towarzyszyły atrakcje zorganizowane przez Fundację Pałac Gorzanów jak bajeczna kawa przygotowana przez Leszka Kopcio z Kawiarni Biała Lokomotywa w Nowej Rudzie, targi staroci, kiermasz wytworów rękodzielników i artystów, ekologiczne i tradycyjne smakołyki regionalne, targ staroci.

Gorzanów, położony w Kotlinie Kłodzkiej, nad Nysą Kłodzką, u podnóża Gór Bystrzyckich kryje przepiękną, renesansowo-barokową perłę - unikatowy, ogromny pałac, nad którego odbudową sprawuje pieczę Fundacja Pałac Gorzanów.  Podczas wydarzenia chcieliśmy się podzielić tym wyjątkowym miejscem i atmosferą oraz dostarczyć Państwu niezapomnianych przeżyć przy wtórze kurantów odrestaurowanego zegara pałacowej wieży.

Festiwal odbywał się na pałacowych dziedzińcach i wyznaczonych pomieszczeniach samego pałacu, które zostały udostępnione publiczności. Można było poczuć magię i wspaniałą atmosferę tego miejsca, gdzie już niedługo mamy nadzieję będzie otworzone muzeum i teatr.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Copyright © Powiat Kłodzki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Net P.C.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013