artykuły

Wyjazdy studyjne w ramach projektu "Otwarte drogi pogranicza"

18 lipca 2019 14:44

"Otwarte drogi pogranicza” to realizowany przez Powiat Kłodzki polsko-czeski projekt, którego celem jest promocja atrakcji turystycznych zlokalizowanych w pobliżu wyremontowanych z projektu Interreg V-A Republika Czeska-Polska dróg. Partnerami projektu po czeskiej stronie granicy są: kraj hradecki i Organizacja Turystyczna Czechy Wschodnie.

W ramach projektu na przełomie czerwca i lipca odbyły się dwa wyjazdy studyjne dla pracowników urzędów, punktów informacji turystycznej, instytucji oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, prowadzących polsko-czeską współpracę oraz obsługujących turystów odwiedzających pogranicze.

W dniach 25-26 czerwca grupa polska wyjechała do Czech.

Grupa czeska odwiedziła Polskę w dniach 9-10 lipca.

więcej

Akcja Cihelna - promocja powiatu w Górach Orlickich

04 września 2019 08:37

W lipcowy weekend (16-17 lipca) po czeskiej stronie granicy w Králíkách odbyła się duża impreza promocyjna pn. „Akcja Cihelna”. To wyjątkowe  widowisko historyczne z udziałem grup rekonstrukcji historycznej, a także wielka parada, promocja sprzętu i wyposażenia historycznego oraz współczesnych pojazdów.

Głównym punktem 22 edycji przedsięwzięcia był  historyczny pokaz walki o twierdzę, który z wielkim rozmachem zorganizowany został 17 sierpnia br. na terenie Muzeum Wojskowego Králíky i obiektu K- S 14 „U Cihelny". Celem organizowanego widowiska było przypomnienie walk wyzwoleńczych, które miały miejsce pod koniec drugiej wojny światowej w związku z przymuszeniem rządu Czechosłowacji do odstąpienia terenów przygranicznych (Sudety).

Inscenizacje batalistyczne z udziałem grup rekonstrukcyjnych dopełniła wystawa zarówno zabytkowego jak i nowoczesnego sprzętu wojskowego oraz pokazy Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, czeskiej Służby Więziennej, Policji Republiki Czeskiej oraz Służby Celnej.

Na imprezie nie zabrakło stoiska powiatu kłodzkiego, na którym przedstawiciele Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury, Renata Gajek-Bogusz i Adrian Rowiński, promowali atrakcje turystyczne ziemi kłodzkiej. Wydane w ramach projektu „Otwarte drogi pogranicza” foldery z opisem atrakcji turystycznych powiatu, mapy i gadżety cieszyły się dużym zainteresowaniem kilkunastu tysięcy uczestników wydarzenia, w tym mieszkańców oraz czeskich i polskich turystów pasjonujących się historią wojenną.

Ziemia kłodzka to dla licznie przybyłych na inscenizację gości bardzo atrakcyjne turystycznie miejsce, znajdujące się w pobliżu granicy i obiektów fortyfikacyjnych Gór Orlickich.

Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A

Republika Czeska-Polska 2014-2020

Za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

więcej

Promocja pełną parą - powiat kłodzki w Hradcu Kralove

04 września 2019 08:55

Siedemnasta  edycja imprezy pn. Międzynarodowy Dzień Maszyn Parowych („Mezinárodní Nábřeží Paromilů”) odbyła się 31 sierpnia br. nad brzegiem rzeki Łaby w Hradcu Králové.

W tym dniu do miasta zjechali okoliczni mieszkańcy, turyści oraz miłośnicy kolejowych modeli, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali pokaz pojazdów napędzanych parą. Podczas tegorocznej imprezy na ulice miasta wyjechały motory, walce drogowe, rowery, powozy napędzane parą, a w parkowej kolei przez cały dzień kursowały pociągi dla dzieci. Po drugiej stronie rzeki prezentowano zabytkowe wozy strażackie. Przebrani w XIX-wieczne stroje mieszkańcy sprawili, że tego dnia uliczki nabrzeża zmieniły się nie do poznania.

Wśród wielu wystawców swoje stoisko promocyjne miał także powiat kłodzki, reprezentowany przez Renatę Gajek-Bogusz oraz Adriana Rowińskiego z Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury, którzy wspólnie z przedstawicielem Organizacji Turystycznej Czechy Wschodnie z Pardubic prezentowali materiały promocyjne wydane w ramach projektu „Otwarte Drogi Pogranicza”.

Dla mieszkańców oraz turystów fascynujących się wiekiem pary i szaleńczego rozwoju techniki, którzy niejednokrotnie specjalnie na to wydarzenie przyjechali z sąsiednich miast czy z zagranicy oferta turystyczna ziemi kłodzkiej była równie atrakcyjna.

Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A

Republika Czeska-Polska 2014-2020

Za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

więcej

Subskrybuj wiadomości z tego działu

Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty
Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Copyright © Powiat Kłodzki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Net P.C.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013