artykuł

Powiat Kłodzki nagrodzony prestiżową nagrodą - Medalem Mercurius Gedanensis

09 kwietnia 2019 15:20

Powiat Kłodzki nagrodzony prestiżową nagrodą - Medalem Mercurius Gedanensis na międzynarodowych targach turystycznych odbywających się w ramach Free Time Festiwal w Gdańsku za najlepszą promocję-kampanię promocyjną czyli Projekt „Ziemia Kłodzka Kraina Kultury”.

W dniach 6-7 kwietnia Powiat Kłodzki wspólnie z Uzdrowiskiem Lądek-Długopole S.A. oraz Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie prezentował ofertę turystyczną ziemi kłodzkiej na Festiwalu Czasu Wolnego FREE TIME FESTIWAL w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym AMBER EXPO w Gdańsku.

Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów całych targów było ogłoszenie wyników konkursu Mercurius Gedansensis, w którym wyróżniane są najlepsze oferty spędzenia czasu wolnego oraz najlepsze kampanie promocyjne lub katalogi prezentowane przez wystawców na festiwalu. Niemałym zaszczytem dla Powiatu Kłodzkiego było zdobycie głównej nagrody MEDALU MERCURIUS GEDANENSIS w kategorii najlepsza Promocja-Kampania Promocyjna za projekt „Ziemia Kłodzka Kraina Kultury”.

Free Time Festiwal obchodził w weekend 5 urodziny, od 2015 roku Gdańskie Targi Turystyczne zmieniły formułę na Festiwal Czasu Wolnego. Podstawowym atutem tej imprezy turystycznej jest niespotykane nigdzie indziej w Polsce bogactwo programu. Oprócz tradycyjnych stanowisk promocyjnych regionów, miast oraz atrakcji turystycznych zostało przygotowanych mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, konferencji i debat dla branży turystycznej, a na zewnątrz hali Amber Expo spotkali się uczestnicy Bike Festiwalu, konkursu grillowania czy miłośników food trucków.

„Ziemia Kłodzka Kraina Kultury” to projekt zrealizowany w 2018 r. w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 przez pracowników Starostwa Powiatowego w Kłodzku Renatę Gajek-Bogusz Dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury oraz Michała Cisakowskiego. Celem projektu było podjęcie działań marketingowych zmierzających do zwiększenia wykorzystania potencjału kulturowego pogranicza. Jest to olbrzymie dziedzictwo, wciąż jeszcze niewykorzystane przez turystów, kuracjuszy i mieszkańców po obu stronach granicy. Zadaniem projektu było przybliżenie tego potencjału zarówno odwiedzającym jak i mieszkańcom, a przez to zwiększenia atrakcyjności pogranicza i w konsekwencji wzrost ruchu turystycznego. Główne działania projektu to wydanie albumu prezentujący zabytki sztuki i architektury na terenie powiatu w trzech wersjach językowych polskiej, czeskiej i angielskiej - 2,5 tys. sztuk., opracowanie ulotki w 6 obszarach tematycznych w odrębnych wersjach językowych polskiej, czeskiej i angielskiej: Zabytki sakralne, Muzea, Zamki i pałace, Architektura uzdrowiskowa, Architektura miejska i obronna, Kultura dla najmłodszych. Zrealizowany został również atrakcyjny film promocyjny o zabytkach – 5 min. Film został zmieszczony na stronach największej w naszym kraju telewizji internetowej o tematyce związanej z turystyką kulturową „Polska na Weekend", która pokazuje widzom z całej Polski miejsca warte odwiedzenia spoza utartych szlaków. Obraz cieszy się dużym zainteresowaniem internautów, po 8 miesiącach od zamieszczenia tylko na stronach telewizji internetowej, odnotował 90 tys. wyświetleń.

Nagroda dla Powiatu Kłodzkiego w Kłodzku za projekt „Ziemia kłodzka kraina kultury” tym bardziej cieszy, że jest konsekwencją realizacji polsko-czeskich projektów promocyjnych skupionych na promocji turystyki polsko-czeskiego pogranicza. W latach poprzednich Powiat Kłodzki w Kłodzku zostało również wyróżnione za projekt promocyjny przygotowany przez pracowników Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury „Bliżej natury, bliżej kultury” na Międzynarodowych Targach Turystyki „W stronę słońca” w Opolu oraz Targach Turystycznych „Atrakcje Regionów” w Chorzowie.

Tagi: Gdańsk, targi turystyczne

Free Time Festiwal 2019

Informacje o artykule:

Data utworzenia: 09 kwietnia 2019 15:20

Data publikacji: 09 kwietnia 2019 15:20

Pobierz jako plik PDF , Drukuj Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Copyright © Powiat Kłodzki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Net P.C.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013