Wydarzenie

Spotkanie z Ewą Gil-Kołakowską

Kategoria: Stronie Śląskie

Data wydarzenia: 2018-12-08 17:00:00 - 2018-12-08 17:53:00

8 grudnia 2018 r. o godz. 17:00 zapraszamy do CETiK-u na spotkanie z Ewą Gil–Kołakowską. Dziennikarka, specjalizująca się w wywiadach z ludźmi kultury i sztuki. Rozmowy – m.in. : z Tadeuszem Kantorem, Gustawem Holoubkiem, Zbigniewem Zapasiewiczem, Czesławem Niemenem, Agnieszką Osiecką, Franciszkiem Starowieyskim czy Jerzym Dudą-Graczem – publikowała na łamach Magazynu Tygodniowego GR, Przeglądu, Angory i XL. Współpracowała też z tygodnikiem Wprost, Gazetą Wyborczą, Wieczorem Wrocławia, West Zeitung, miesięcznikami Machina i WOW. W trakcie wieloletniej pracy dziennikarskiej zajmowała się również reportażem oraz krytyką teatralną i filmową. W latach 1991-1994 redaktor naczelna magazynu E’LA. Autorka książek: La, la, la, la…, Dowód tożsamości, Mam jedno oko zielone…, Opowieści wigilijne o wieczerzy, kolędach, Herodzie… Pomysłodawczyni i producentka albumu i koncertu Alkimja Justyny Steczkowskiej, płyty i koncertu Kazika Staszewskiego Piosenki Toma Waitsa, płyty polsko-jamajskiej formacji RASTASIZE Day by Day, zrealizowanej w studiu Boba Marleya na Jamajce, a także albumu z utworami Kurta Tucholsky’ego w interpretacji Krystyny Tkacz. Realizatorka teledysków, autorka scenariuszy, satyryk. Opowieści bielsze niż śnieg to jej kolejne dziennikarskie spotkanie z ludźmi których, lubi, ceni i szanuje.

Opowieści bielsze niż śnieg
Opowieści bielsze niż śnieg to historie o najpiękniejszym dniu w roku, o rodzinnych tradycjach, choince, kolędach i królu Herodzie, o świętym Mikołaju, Aniołku i Dziadku Mrozie, o pierwszej gwiazdce i Gwieździe Wieczornej, czarnych dziurach i mlecznej drodze, o niegdysiejszych zimach – śnieżnych i mroźnych, o Jerozolimie, Betlejem i o Jezusku spod Nowego Targu… To nostalgiczne opowieści o dzieciństwie, dorastaniu i przemijaniu, o wielkiej Tajemnicy i poszukiwaniu Boga, niezachwianej wierze i zwątpieniu, o strachu, cierpieniu i smutku, o tęsknocie, nadziei i miłości, o wybaczaniu… to wyznania bielsze niż śnieg!

Opowieści bielsze niż śnieg to siedemnaście świątecznych wspomnień związanych z Wigilią i Bożym Narodzeniem, pełnych nie tylko obrazów i dźwięków, ale też zapachów i smaków. To także siedemnaście najbardziej osobistych, wzruszających rodzinnych historii, nierzadko humorystycznych, którymi w rozmowie z dziennikarką Ewą Gil-Kołakowską podzielili się: Magda Umer - Maria Czubaszek - Roma Ligocka - Janina Ochojska - Edyta Jungowska - Iza Trojanowska - Grażyna Wolszczak - Katarzyna Żak - Elżbieta Romanowska - Andrzej Grabowski - Maciej Maleńczuk - Artur Andrus - Krystian Wieczorek - Zbigniew Zamachowski - Marek Siudym - Mateusz Pospieszalski - Konrad Imiela.
Wstęp wolny!

Transmisje sesji