Projekt CivPro w ramach INTERREG IV C w powiecie kłodzkim

26 listopada 2011 18:46

W ramach tzw. wizyt wzajemnych (transfer visit) partnerów  projektu Strategie Regionalne dla Prewencji Zagrożeń - Civ Pro, realizowanego w ramach programu INTERREG IVC, Starostwo Powiatowe w Kłodzku, w dniu 22 listopada 2011 r., gościło grupę specjalistów w zakresie zarządzania kryzysowego, przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych, ze Słowacji, Węgier i Grecji oraz przedstawicieli partnera polskiego - IMGW-PIB O. Wrocław.

Głównym celem projektu CivPro jest wymiana wiedzy, doświadczeń oraz tzw. know-how dotyczącego tworzenia polityk regionalnych, rozwiązań strategicznych oraz modeli funkcjonalnych do zapobiegania i ograniczania skutków dla społeczeństwa, gospodarki i środowiska, potencjalnych zagrożeń naturalnych oraz tych wywołanych działalnością człowieka.  Wyznaczone w ramach projektu cele dotyczące prewencji zagrożeń (zapobiegania, przeciwdziałania i ograniczania skutków) realizowane są w odniesieniu do istniejącej struktury odpowiedzialności administracyjnej oraz minimalizacji kosztów wprowadzania alternatywnych rozwiązań.

W czasie transfer visit w Starostwie partnerzy projektu Strategie Regionalne dla Prewencji Zagrożeń - Civ Pro, zapoznali się z pracą Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz z lokalnymi inicjatywami na rzecz prewencji zagrożeń (lokalnym systemem monitoringu hydrometeorologicznego, telefonicznym systemem powiadamiania o zagrożeniu oraz działaniami w zakresie organizowania szkoleń i ćwiczeń przez pracowników starostwa kłodzkiego ds. zarządzania kryzysowego), a także uzyskali informacje na temat działalności Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku (dzięki uprzejmości st. asp. Mariusza Matuły) oraz Stacji Hydrometeorologicznej IMGW w Kłodzku (dzięki zaangażowaniu Kierownika Stacji – mgr. Zbigniewa Chlebickiego). W trakcie wizyty w powiecie kłodzkim mieli również możliwość zobaczenia w terenie punktów pomiarowych LSOP, znaku „wielkiej wody” w Kościele oo. Franciszkanów oraz zwiedzili Rynek Kłodzki i Wyspę Piasek.

Transfer visit w powiecie kłodzkim było jedną z wizyt studyjnych - druga odbyła się w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu. Partnerzy CivPro oraz zaproszeni goście uczestniczyli również w Konferencji Międzyregionalnej projektu, która miała miejsce 23 listopada 2011 we Wrocławiu i została zorganizowana przez IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu.

Danuta Trojan

Tagi: CivPro, Interreg IVC, prewencja, zagrożenie

Pliki:

CivPro

Wizyta studyjna CivPro w powiecie kłodzkim

Data utworzenia: 26 listopada 2011 18:46

Data publikacji: 26 listopada 2011 18:46

2017-11-09
Filmowy Listopad z Panią Miecią

Filmowy Listopad z Panią Miecią z okazji 65. rocznicy nadania Teatrowi Zdrojowemu...

2017-11-18Festiwal Teatralny Zderzenie

Pełne kalendarium