artykuł

SZKOLENIE ZIELENIEC 2013

13 październikaa 2013 17:44

Referat Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Kłodzku przygotował kolejne szkolenie dotyczące zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej ...

... do organizacji szkolenia zaprosiliśmy ponownie Komendę Powiatową PSP w Kłodzku i dr. Romualda Grockiego. Wsparła nas Wałbrzysko-Kłodzka Grupa GOPR. Szkolenie odbyło się w dn. 26-27 września 2013, a miejscem szkolenia był pensjonat ABSOLWENT na Zieleńcu. W szkoleniu uczestniczyli pracownicy starostw, urzędów miast, urzędów gmin z terenu Województwa Dolnośląskiego, w tym z powiatu kłodzkiego. Przedstawiciele firmy Digitex z Legnicy i Platan z Sopotu przedstawili swoje produkty, w tym nowoczesny system powiadamiania o zagrożeniu, oparty o sieć syren.

W trakcie dwóch dni szkolenia zostały omówione i przedyskutowane cztery ważne dla "kryzysowców" tematy:

dr inż. Romuald Grocki, adiunkt Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, w wykładzie "Ewakuacja osób specjalnej troski (osoby niepełnosprawne, dzieci i osoby starsze)", przedstawił, praktycznie nieporuszaną do tej pory, tematykę ewakuacji z miejsc zagrożonych osób niepełnosprawnych w różnym stopniu i o różnych niepełnosprawnościach, a także problem zachowania się dzieci w czasie zagrożenia i ewakuacji dzieci. Wykład był aktywny - uczestnicy szkolenia ćwiczyli techniki komunikacji z osobami niepełnosprawnymi oraz techniki wykorzystania własnych umiejętności do transportu osób poszkodowanych z miejsc zagrożonych.

Janusz Marnik z Komendy Powiatowej PSP w Kłodzku oraz Arkadiusz Kot z JRG PSP w Bystrzycy Kłodzkiej, wprowadzili uczestników szkolenia w tematykę "Ratownictwo medyczne w straży pożarnej", akcentując kwestie związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prezentując umiejętności ratowników medycznych pracujących w straży pożarnej. Ponadgodzinny wykład połączony z pokazami praktycznymi był bardzo interesujący i niestety minął bardzo szybko, a zebrani nagrodzili prelegentów, szczególnie pana Arkadiusza, gromkimi brawami.

Mariusz Rzepecki, Zastępca Naczelnika Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR, przedstawił zagadnienia związane z "Ratownictwem medycznym w górach", a w tym: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ratownictwo na wodach szybkopłynących i ratownictwo górskie. Pan Mariusz Rzepecki udostępnił nam do zwiedzania "Goprówkę" na Zieleńcu, prezentując sprzęt i wyposażenie, jakim dysponują ratownicy.

Krzysztof Postrach, Danuta Trojan, Referat Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, pokrótce omówili kwestie dotyczące Kart realizacji zadań planu obrony cywilnej w gminach i powiatach.

Rozstać się nam było bardzo trudno, a pożegnanie trwało bardzo długo, dlatego też w na zakończenie szkolenia została podjęta decyzja, że wkrótce spotkamy się znowu, a termin spotkania został ustalony na wiosnę 2014 roku.

Dziękujemy wszystkim za przybycie do Zieleńca, wykładowcom za ciekawe i treściwe wykłady, właścicielce i obsłudze ABSOLWENTA za miłą oraz cierpliwą obsługę.

ZAPRASZAMY PONOWNIE w PRZYSZŁYM ROKU!

 

Danuta Trojan

Informacje o artykule:

Data utworzenia: 06 sierpnia 2013 19:26

Data publikacji: 06 sierpnia 2013 19:26

Pobierz jako plik PDF , Drukuj Pokaż archiwalne

Przeczytaj treść ponownie

Sprawozdanie V kadencja
Konkurs "Róża Kłodzka 2017"
Budżet obywatelski

STAROSTWO POWIATOWE w Kłodzku

ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko 

tel. 74 865 75 23 (sekretariat),

fax 74 867 32 32

e-mail: powiat@powiat.klodzko.pl

Godziny urzędowania:

Pn - Pt: 7:30 - 15:30*

*Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych (KTD) czynny do godzi. 15.00

tel. KTD:

74 865 75 50 (rejestracja poj.),

74 865 75 57 (prawa jazdy),

74 865 75 53 (transport, drogi).

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

/spklodzko/skrytka , /spklodzko/SkrytkaESP


Dane do FAKTURY
Nabywca:
Powiat Kłodzki
ul. Okrzei 1, 57-300 Kłodzko
NIP 883-16-80-036
Odbiorca:
Starostwo Powiatowe w Kłodzku
ul. Okrzei1 , 57-300 Kłodzko

Dom Wczasów Dziecięcych w Dusznikach-Zdroju
Mobilny Informator Samorządowy
WPI na lata 2015-2020
Certyfikacja ISO
Pytanie do starosty

Hymn do Ziemi Kłodzkiej

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash. Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, a w przypadku dalszych problemów pobierz najnowszy odtwarzacz Flash

Adobe Flash Player

Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie kłodzkim?
Przetargi

Status Spraw Interesanta

Status Spraw Interesanta - Dowód Rejestracyjny (C2E)
Status Spraw Interesanta - Prawo Jazdy (C2E)

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla
Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013