Logo facebook
16 kwietnia 2024
Bernarda, Biruty, Erwina
6 °C
scroll
Widok z Kłodzkiej Góry

II NADZWYCZAJNA SESJA RADY POWIATU KŁODZKIEGO

Dzisiejsza, nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Kłodzkiego została w całości poświęcona trudnej sytuacji branży turystycznej w powiecie kłodzkim.

Sesja Rady Powiatu została zwołana z inicjatywy przewodniczącego Komisji Rozwoju, Promocji, Turystyki i Ochrony Środowiska Adama Łąckiego poparta przez Przewodniczącego Rady i Starostę Kłodzkiego w odpowiedzi na apel o pomoc przedsiębiorcom z branży turystycznej.

Temat jest bardzo ważny, a sytuacja przedsiębiorców bardzo trudna, co więcej jak wspomniał Starosta, jest to bardzo ważna gałąź gospodarcza w naszym powiecie, która napędza inne okołoturystyczne działania.

Wszystkie zapytania i postulaty o pomoc przedsiębiorcom zostały przedstawione podczas sesji Dominikowi Borkowi dyrektorowi Departamentu Turystyki Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, który obiecał, że przekaże je stronie rządowej.

Głos zabrała również jako gość, posłanka Monika Wielichowska, która przypomniała, że opozycja przekazała szereg dobrych projektów, rozwiązujących problemy przedsiębiorców z branży turystycznej, po które rząd nie sięgnął.

Zapewniła przedsiębiorców, że mogą liczyć na jej wsparcie oraz,że popiera ich postulaty.

Na sesji przedsiębiorców branży turystycznej, hotelarskiej, restauracyjnej osobiście reprezentowali:

Stanisław Haczkiewicz – Resort Czarna Góra, Adam Jaśnikowski – Bystrzyca Kłodzka, Ewa Kamyczek – Ośrodek Narciarski Zieleniec,

Barbara Glińska – restauratorka, Edward Śledź – wyciągi narciarskie „Górnik”.

Po wnikliwej debacie przedsiębiorców z radnymi, została jednogłośnie podjęta uchwała w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczącego wsparcia branży turystycznej w powiecie kłodzkim w związku z epidemią COVID-19.

Stanowisko Rady Powiatu w postaci uchwały zostanie przekazane do Prezesa Rady Ministrów, parlamentarzystów z okręgu wałbrzyskiego, Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Prezesa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Treść uchwały:

Uchwała 2.jpeg

Uchwała1.jpeg

mDSC_0110.jpeg

mDSC_0117.jpeg

mDSC_0144.jpeg

 

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 10-02-2021 14:13
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 10-02-2021 14:20
scroll

NA SKRÓTY

Prev