Logo facebook
21 maja 2024
Jana, Moniki, Wiktora
14 °C
scroll
Skalne Grzyby

SPOTKANIE POLSKO-CZESKIEJ GRUPY ROBOCZEJ W STAROSTWIE

Dzisiaj, w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, odbyło się spotkanie polsko-czeskiej grupy roboczej, deklarującej współpracę w celu pozyskania środków unijnych na rozbudowę i modernizację dróg zarówno po stronie polskiej, jak i w Czechach.

Gospodarzem spotkania był Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki.

W spotkaniu uczestniczyli również: Piotr Marchewka etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych, dyrektor Stanisław Sijka, kierownik Agata Kwinta, reprezentując stronę polską.

Stronę czeską reprezentowali:

Roman Klima Kralovehradecky Kraj,

Jiri Koutnik ze Służb Drogowych Kralovehradeckho Kraje

oraz przedstawiciele Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej NOVUM: Bartosz Bartniczak dyrektor, Miroslaw Vlasak, wicedyrektor EUWT NOVUM.

3.jpeg

Po przedstawieniu prezentacji z poszczególnymi potrzebami stron w kwestii modernizacji dróg, skupiono się na skorelowaniu planów w całość,

i wspólnie w partnerstwie wystąpieniu z wnioskiem o przyznanie środków unijnych na ich realizację, jeżeli zostanie uruchomiony taki program.

Informacja na temat programów unijnych i puli na te cele ma zostać ogłoszona w połowie tego roku.

Niemniej jednak zespół, już dzisiaj podjął decyzję, że przystępują do prac, tak, żeby w momencie ogłoszenia programu, być gotowym i aplikować po środki.

6.jpeg

Również dzisiaj zdecydowano, że zostanie przygotowane memorandum o współpracy, które będzie zawierać szczegółowy wykaz dróg, na które będą składane wnioski o dofinansowanie.

5.jpeg

Liczymy na pozyskanie środków co pozwoli zarówno nam, jak i partnerom z Czech, zmodernizować kolejne kilometry naszych dróg.

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 12-02-2021 14:48
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 12-02-2021 14:50
scroll

NA SKRÓTY

Prev