Logo facebook
Szczeliniec Wielki , Góry Stołowe

Powiatowy Rzecznik Konsumentów - Aktualności

• Komunikat!

Uprzejmie informuję, że ze względów bezpieczeństwa zdrowotnego

BIURO POWIATOWEGO

RZECZNIKA KONSUMENTÓW

nie przyjmuje interesantów bezpośrednio w biurze!

Wszelkie sprawy będą załatwiane telefonicznie (tel. 74 865 75 88) lub na wniosek (drogą elektroniczną na adres: konsumenci@powiat.klodzko.pl). Wnioski papierowe tylko w sprawach pilnych proszę składać w budynku Starostwa Powiatowego w Kłodzku,
    wejście boczne od strony ul. Kościuszki.

Od 2 kwietnia 2020 r. biuro czynne będzie od 7:30 do 13:00 do odwołania.

Za utrudnienia przepraszamy!

Data publikacji: 11-03-2020 11:24
  • Pomoc dla konsumentów

Sprawdź, gdzie znajdziesz informacje na temat sposobów rozwiązywania spraw w przypadku indywidualnych naruszeń praw konsumenta, w tym związanych ze świadczeniem usług telekomunikacyjnych, pocztowych, bankowych lub transportu powietrznego.

Data publikacji: 05-03-2020 10:07
  • Oszustwa sprzedawców energii - decyzja Prezesa UOKiK

• Prezes UOKiK wydał decyzję dotyczącą firmy Proton Polska Energia (wcześniej Gasoenergia Polskie Zakłady Energetyczne).
    • Spółka wprowadzała konsumentów w błąd między innymi podszywając się pod dotychczasowego sprzedawcę energii elektrycznej i gazu.
    • Kara dla firmy Proton Polska Energia wyniosła prawie 380 tysięcy złotych.
    Data publikacji: 05-03-2020 09:22
  • Koronawirus a prawa pasażerów

• Prezes UOKiK Tomasz Chróstny przypomina, że w przypadku nadzwyczajnych okoliczności konsument ma prawo odstąpić od umowy zawartej z biurem podróży.
    • Również linie lotnicze powinny monitorować obecną sytuację, tak aby nie narażać zdrowia pasażerów.
    • W przypadku wątpliwości dotyczących swoich umów konsumenci mogą skorzystać z pomocy miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów.
    Data publikacji: 04-03-2020 09:06
  • Uwaga na weksle inwestycyjne

• Konsumencie, uważaj na tzw. inwestycyjne weksle nieruchomościowe.
    • Gdy wystawca weksla ogłosi upadłość, możesz nie odzyskać pieniędzy.
    • Jest to nowy sposób na pozyskanie kapitału, który jako mechanizm jest ryzykowny dla konsumentów.
    Data publikacji: 24-02-2020 10:37
  • Najem telefonów - informacje UOKiK

• Konsumencie, uważaj na firmy, które oferują najem zamiast sprzedaży sprzętu elektronicznego.
    • UOKiK otrzymuje skargi na sklepy, które mogą w niedostatecznie czytelny sposób informować o charakterze zawieranej z konsumentem umowy  - czy jest to sprzedaż, czy najem sprzętu elektronicznego.
    Data publikacji: 24-02-2020 10:33
  • Kolejne piramidy finansowe? Prezes UOKiK stawia zarzuty

• Luxinvest, Quantum International oraz Quantum sp. z o.o. – to kolejne firmy, które mogły stworzyć system promocyjny typu piramida.
    • Jak ustalił UOKiK, obiecują korzyści za to, że ktoś namówi inne osoby do kupna tzw. pakietów.
    • Prezes Urzędu postawił zarzuty tym firmom.
    Data publikacji: 24-02-2020 10:25
Opublikował(a): Paweł Kopcio Data publikacji: 30-01-2020 14:20