Logo facebook

ostrzeżenia pogodowe

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i
Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 25
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień: 1
Ważność: od godz. 15:00 dnia 20.05.2022 do godz. 07:00 dnia 21.05.2022

23 maja 2022
Leoncjusza, Michała, Renaty
5 °C
scroll
Biały Potok

Powiatowy Rzecznik Konsumentów - Aktualności

• Spłata kredytu hipotecznego - stanowisko Prezesa UOKiK

Jeśli spłacasz całkowicie lub nadpłacasz kredyt hipoteczny, który wziąłeś po 21 lipca 2017 r., bank musi się z tobą rozliczyć z opłat pobranych w związku z zawarciem umowy. Szczegóły znajdziesz w najnowszym stanowisku Prezesa Urzędu.

Data publikacji: 11-05-2022 11:21
  • Webinar dla konsumentów | 21.04

Co zrobić, gdy zamówione w sieci buty okazały się za małe? Czy prawo do zwrotu i reklamacji jest takie samo, gdy kupuję online z polskiego i zagranicznego sklepu? Kto może mi pomóc jeśli okazało się, że sklep nie istnieje? Na te i wiele innych pytań odpowie dr Kamil Szpyt, radca prawny, specjalista w zakresie nowych technologii i e-commerce, podczas webinaru: Zakupy w sieci. Jakie prawa ma konsument?

Data publikacji: 21-04-2022 10:09
  • Rekompensaty dla konsumentów za usługi dodatkowe

• Netia, Orange i Play oddadzą konsumentom opłaty za włączane bez ich wyraźnej zgody usługi dodatkowe.
    • Wszystkie reklamacje będą pozytywnie rozpatrzone, zmienią się też standardy informowania konsumentów o płatnych usługach.
    • To efekt decyzji Prezesa UOKiK.
    Data publikacji: 21-04-2022 10:02
  • Fotowoltaika - działania Prezesa UOKiK

• Coraz większemu zainteresowaniu konsumentów instalacjami fotowoltaicznymi towarzyszy rosnąca liczba skarg na tę branżę.
    • Najwięcej zgłaszanych problemów dotyczy utrudniania odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem i obciążania konsumentów kosztami w takiej sytuacji.
    • Prezes UOKiK postawił zarzuty spółkom FG Energy oraz Krajowy Projekt Energetyczny, toczy się także 10 postępowań wyjaśniających.
    • Niektóre działania już zakończyły się z korzyścią dla konsumentów.
    Data publikacji: 23-03-2022 11:00
  • UOKiK uruchomił infolinię konsumencką po ukraińsku

Data publikacji: 14-03-2022 09:42
  • Światowy (Ty)Dzień Konsumenta

W tym roku Światowy Dzień Konsumenta świętujemy przez cały tydzień – od 14 do 18 marca, a tematem przewodnim będą konsumenci w social mediach i pułapki influencer-marketingu!

Data publikacji: 14-03-2022 09:03
  • Zwrot nietrafionego prezentu, reklamacja nieudanego balu

Boże Narodzenie i Sylwester za nami.  UOKiK podpowiada co zrobić, jeśli nie wszystko się udało, a prezenty nie do końca przypadły nam go gustu.

Data publikacji: 03-01-2022 10:31
  • Bezpieczne zabawki na Mikołajki

• Zbliżają się Mikołajki. Sprawdź, czy zabawki jakie kupujesz w prezencie są bezpieczne.
    • Prezes UOKiK wraz z Inspekcją Handlową skontrolowali ponad 200 modeli różnych zabawek. Eksperci zweryfikowali, czy są one dobrze oznakowane i nie zagrażają najmłodszym konsumentom.
    • Obejrzyj film i zobacz jak wybrać prezent dla swojego dziecka.
    Data publikacji: 03-12-2021 13:17
  • Webinarium na Black Friday.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaprasza na webinarium VADEMECUM ZAKUPOHOLIKA z okazji Black Friday.

• w piątek 26 listopada o godz. 10
    • transmisja na kanale UOKiK na YouTube (link).

Pułapki czy okazje? Jak kupować mądrze? Na co zwrócić uwagę podczas wyprzedaży? Jak zweryfikować e-sklep? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci UOKiK, ECK oraz Powiatowa Rzeczniczka Konsumentów w Białej Podlaskiej.

Data publikacji: 18-11-2021 08:45
  • Senior - konsument

• 14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji UOKiK przypomina osobom starszym o zagrożeniach oraz ich prawach, a także o bezpłatnej pomocy konsumenckiej.
    • Seniorze, szczególnie uważaj na „teleoferty”, zawyżone ceny towarów czy podejrzane aukcje w internecie.
    • UOKiK przygotował garść porad do czasopisma „ZUS dla Seniora” – pobierz gazetkę
    Data publikacji: 15-11-2021 09:35
Opublikował(a): Paweł Kopcio Data publikacji: 30-01-2020 14:20