Logo facebook
14 czerwca 2024
Bazylego, Elizy, Justyny
11 °C
scroll
Widok z Kłodzkiej Góry

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój, które wchodzi w skład Uzdrowisk Kłodzkich S.A. - Grupa PGU, jest położone na dawnym szlaku handlowym prowadzącym z Pragi czeskiej do Wrocławia, w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej, otoczonej z jednej strony Górami Bystrzyckimi, a z drugiej Górami Orlickimi. Duszniki- Zdrój to bardzo atrakcyjne miejsce pobytu dla miłośników aktywnego wypoczynku, amatorów pieszych wędrówek
i sportów zimowych. Zobaczymy to także wiele ciekawych zabytków architektury, między innymi młyn papierniczy
z 1605 roku (dzisiejsze Muzeum Papiernictwa), kościół parafialny pw. Św. Piotra i Pawła czy urokliwy rynek
z otaczającymi go kamieniczkami. Skarbem Uzdrowiska są wody mineralne, tryska tu aż pięć podziemnych źródeł. Dusznickie wody to szczawy alkaliczne o dużym zmineralizowaniu doskonałe w leczeniu schorzeń układu krążenia, pokarmowego, oddechowego.

Oferta lecznicza

Leczenie dorosłych w Uzdrowisku Duszniki-Zdrój obejmuje schorzenia układu oddechowego, przewodu pokarmowego, ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, osteoporozę, choroby kardiologiczne i nadciśnienie oraz choroby kobiece. W Uzdrowisku wykonywane są zabiegi przyrodolecznicze, takie jak naturalne kąpiele mineralne i igliwiowe, zabiegi z wykorzystaniem borowiny (okłady, kąpiele, tampony czy fasony borowinowe). Zabiegi z zakresu hydroterapii, elektroterapii, inhalacje solankowe, masaże lecznicze, gimnastyka lecznicza. Kuracjusze korzystają z kuracji pitnych i leczenia dietetycznego.

Oferta pobytowa

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój posiada nowoczesną bazę zabiegową oraz doświadczony personel. W położonym
w sercu dusznickiego Parku Zdrojowego sanatorium „Jan Kazimierz” na gości czekają wygodne, komfortowe pokoje, centrum zabiegowe oraz kompleks rekreacyjny Słoneczne Termy Jan Kazimierz. To jedyna tego typu atrakcja w Dusznikach Zdroju z nowoczesnym basenem rekreacyjnym, strefą saun i Fit Centrum, które zapewniają doskonały relaks.

Park Zdrojowy

Duszniki Zdrój_14.jpeg

W malowniczym parku zlokalizowanych jest kilka znaczących obiektów: dworek z pocz. XIX w. mieszczący Teatr im. Fryderyka Chopina (który koncertował tu w 1826 r.), dwa pomniki Chopina, pijalnię wód mineralnych z Halą Spacerową. Wieczorami w sezonie letnim atrakcję stanowi kolorowo podświetlana fontanna. Obok Dworku Chopina znajduje się Ogród Fenologiczny, który został podzielony na cztery części odpowiadające danej porze roku.

Opublikował(a): Adrian Rowiński Data publikacji: 17-02-2020 10:00
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 12-01-2021 13:43
scroll

NA SKRÓTY

Prev