Logo facebook
21 maja 2024
Jana, Moniki, Wiktora
13 °C
scroll
Potok Czerwona Woda

Uzdrowisko Kudowa-Zdrój

Uzdrowisko Kudowa-Zdrój jest najdalej na południe wysuniętym oddziałem Uzdrowisk Kłodzkich S.A. - Grupa PGU, leży w północno-wschodniej części ziemi kłodzkiej. Miasto położone jest na wysokości 390 - 400 m n.p.m. Jak pozostałe uzdrowiska (Duszniki-Zdrój i Polanica-Zdrój) posiada łagodny klimat podgórski. Na północny wschód od uzdrowiska rozciąga się masyw Gór Stołowych.

Oferta lecznicza

Skarbem Uzdrowiska są szczawy wodorowęglanowo-sodowo-wapniowe, żelaziste i borowe pozyskiwane ze źródeł „Śniadecki”, „Moniuszko” i „Marchlewski”. Stosuje się je do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych
i unikatowych suchych kąpieli. Innym naturalnym surowcem leczniczym jest borowina, którą wykorzystuje się do kąpieli i okładów. Zakład Przyrodoleczniczy w Kudowie-Zdroju jest usytuowany w centrum Parku Zdrojowego. Wykonywanych jest w nim ponad 50 rodzajów zabiegów leczniczych, m.in. okłady borowinowe, fango, kąpiele mineralne, solankowe, borowinowe i gazowe z CO2, zabiegi odchudzające, a także różnego rodzaju masaże. Leczenie dorosłych obejmuje choroby przewodu pokarmowego, ortopedyczno-urazowe, endokrynologiczne, otyłość  choroby układu krwiotwórczego, układu krążenia, choroby reumatologiczne. Uzdrowisko Kudowa-Zdrój jako jedno z nielicznych w Polsce specjalizuje się w leczeniu otyłości i nadwagi wśród dzieci i młodzieży. W ofercie skierowanej do młodszego pokolenia znajduje się pełen zakres rehabilitacji schorzeń układu ruchu.  Kuracje adresowane do dzieci realizowane są w ośrodku "Jagusia".

Oferta pobytowa

W Sanatoriach "Zameczek" i "Polonia" na gości czekają komfortowe i wygodne pokoje. W każdym z obiektów do dyspozycji gości jest przytulna jadalnia oraz kawiarenka, w której serwowane są pyszne ciasta, desery oraz zdrowe koktajle owocowe. Dla gości przygotowano tu również nowoczesny Kompleks Rekreacyjny "Słoneczne Termy Zameczek", w którym znajduje się basen z bogatym systemem masaży podwodnych, strefa saun oraz Słoneczną Plażą, a także Słoneczne Fit Centrum.

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy założony został w XVIII wieku z charakterystycznym powstałym w tym samym czasie sanatorium "Zameczek". Pijalnia wód mineralnych zbudowana na początku XX w. ma cechy barokowe
i połączona jest z nową halą koncertową. Obok znajduje się okazały budynek sanatorium "Polonia" z salą teatralno-widowiskową.

Opublikował(a): Adrian Rowiński Data publikacji: 17-02-2020 10:02
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 12-01-2021 13:44
scroll

NA SKRÓTY

Prev