Niewielkie, urokliwe uzdrowisko położone u podnóża Gór Bystrzyckich, ulokowane nad brzegiem Nysy Kłodzkiej, otoczone lasami i parkami. Znajdujące się na jego terenie wody mineralne posiadają wysokie właściwości lecznicze. W Zakładzie Przyrodoleczniczym „Karol” wykonywanych jest około 40 rodzajów zabiegów. Centrum Długopola stanowi Park Zdrojowy z bogatym drzewostanem, pijalnią wód mineralnych
i alejkami spacerowymi. Uzdrowisko Długopole-Zdrój to wyjątkowy kurort, położony w uroczych, zacisznych
i malowniczych, sudeckich dolinach. W Długopolu-Zdroju poza łagodnym górskim klimatem, czystością powietrza i pięknym krajobrazem znajdują się dobrodziejstwa natury. Jego cechą charakterystyczną są wody mineralne o unikalnych właściwościach. To swoiste szczawy wodorowęglanowe z istotną klinicznie zawartością żelaza, magnezu i sodu, bogato nasycone dwutlenkiem węgla. Wpływają korzystnie na układ krążenia i przemianę materii, działają regenerująco i odczulająco oraz pobudzają czynność krwiotwórczą.
W Długopolu-Zdroju biją trzy źródła mineralne, których wody wykorzystywane są do kuracji pitnej i zabiegów wodnych. Wyróżniają się przyjemnym smakiem, orzeźwiają i pobudzają trawienie.
Osobliwością Długopola są nadto, rzadko wykorzystywane w Europie, naturalne gazowe suche kąpiele
w dwutlenku węgla, pozyskiwanego ze źródeł wody mineralnej, zalecane w leczeniu miażdżycy tętnic, żylaków oraz innych zaburzeń krążenia obwodowego. Znakomite parametry źródeł Długopola powodują, że nawet kilkudniowe korzystanie ze źródeł poprawia samopoczucie i zdrowie na długi czas. Od stuleci "Uzdrowisko Lądek-Długopole" S.A. znane jest i cenione jako wiodący w Polsce ośrodek terapii. Kurort dysponuje szerokim wachlarzem zabiegów balneologicznych i rehabilitacyjnych, oferuje po kilkadziesiąt rodzajów zabiegów, a ich ranga na rynku usług uzdrowiskowych została ugruntowana nie tylko długoletnią tradycją, ale również pozytywnymi wynikami badań.