Logo facebook
21 maja 2024
Jana, Moniki, Wiktora
14 °C
scroll
Skowronia Góra

Narciarstwo biegowe

Narciarstwo biegowe.jpeg Najbardziej znanym ośrodkiem narciarstwa biegowego jest Jamrozowa Polana k. Dusznik-Zdroju w Górach Orlickich z 70 kilometrami tras biegowych oraz okolice Pasterki i Karłowa w Górach Stołowych. Istniejące szlaki biegowe w Górach Bystrzyckich w okolicy Spalonej i Lasówki, w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika w pobliżu Stronia Śląskiego oraz w Górach Sowich w okolicy Sokolca i Jugowa uzupełniane są systematycznie wyznaczanymi nowymi szlakami. W każdym z ośrodków narciarstwa znajdą się doświadczeni trenerzy i instruktorzy prowadzący narciarskie turnusy z nauką jazdy dla początkujących bądź pragnących rozwijać swoje zainteresowanie sportami zimowymi.

 • Góry Sowie

  W Górach Sowich znajdują się idealne tereny do uprawiania narciarstwa biegowego. Trasy są dobrze oznakowane, ratrakowane. Ulubione przez narciarzy i najlepiej utrzymane są szlaki w rejonie Wielkiej Sowy, Przełęczy Jugowskiej i Walimskiej oraz Bielawskiej Polanki. Popularne są też trasy poprowadzone wokół Twierdzy Srebrnogórskiej.

  Data publikacji: 18-02-2020 14:21
 • Góry Stołowe

  Jeśli zima jest śnieżna i mroźna, Kraina Gór Stołowych zaprasza narciarzy biegowych. Wyznaczone pętle umożliwiają poruszanie się niemal po całym obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych. Obecnie jest to około 40 km malowniczej trasy rozciągającej się na ciekawie ukształtowanym terenie.

  Data publikacji: 18-02-2020 14:21
 • Góry Bystrzyckie

  Trasy narciarstwa biegowego są utrzymywane i ratrakowane przez Gminę Bystrzyca Kłodzka przy sprzyjających warunkach pogodowych i odpowiedniej pokrywie śnieżnej.

  Data publikacji: 18-02-2020 14:01
 • Masyw Śnieżnika i Góry Bialskie

  Gmina Stronie Śląskie zaprasza na piękny przyrodniczo i krajobrazowo szlak narciarstwa biegowego. Szlak ma długość ponad 60 km i biegnie z Bielic w Górach Bialskich aż do Schroniska PTTK „Na Śnieżniku” i Żmijowej Polany (nieopodal górnej stacji kolei „Żmija” w ośrodku narciarskim „Czarna Góra Resort” w Siennej). Łączy on miejscowości położone w dolinach (Bielice, Nowa Morawa, Kamienica, Kletno, Janowa Góra).

  Data publikacji: 18-02-2020 14:00
 • Góry Orlickie

  Duszniki Arena jest mekką dla miłośników narciarstwa biegowego oraz biathlonu. To jeden z najnowocześniejszych i największych ośrodków sportów zimowych w Polsce. Narciarze znajdą tu łącznie około 47 km znakomicie przygotowanych tras do narciarstwa biegowego. Zieleniec Ski Arena to nie tylko narciarstwo alpejskie. To także malownicze i niezwykle widokowe trasy narciarstwa biegowego. Wiele z nich leży już po czeskiej stronie granicy, co zdecydowanie podnosi ich atrakcyjność. Dzięki dostępności tras naszych południowych sąsidów, ich łączna długość sięga przeszło 200 kilometrów.

  Data publikacji: 18-02-2020 13:57
Opublikował(a): Adrian Rowiński Data publikacji: 18-02-2020 13:40
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 02-03-2020 12:08
scroll

NA SKRÓTY

Prev