Logo facebook
26 maja 2024
Eweliny, Jana, Pawła
12 °C
scroll
Biały Potok

Nowy głos w Roku Lema. Startuje nabór organizacji pozarządowych

Startuje nabór organizacji pozarządowych do nowego programu Instytutu Muzyki i Tańca

Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Fundacją Jutropera uruchamia program artystyczno-społeczny Nowy głos skierowany do organizacji pozarządowych skupiających osoby z niepełnosprawnościami.

Efektem programu będzie spektakl operowo-teatralny poświęcony twórczości Stanisława Lema w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin pisarza.

„W Roku Lema na nowo odkrywamy, jak wielkim był wizjonerem. Zapraszamy do współdziałania – wszyscy, którzy wezmą udział w programie:i artyści profesjonalni, i wielkie gwiazdy, i osoby, które po raz pierwszy staną na scenie, po warsztatach będą mogli wystąpić i współuczestniczyć w odszukiwaniu lemowskiej perspektywy spojrzenia na kondycję ludzką” – mówi Michał Znaniecki, reżyser i pomysłodawca programu.

Wyłonione w konkursie organizacje wraz z zespołem realizatorów programu, w skład którego wchodzą m.in. Michał Znaniecki – scenariusz, reżyseria i kostiumy, Luigi Scoglio – scenografia, Karolina Jacewicz – projekcje multimedialne, Dariusz Albrycht – reżyseria świateł, Krzysztof Łochowicz i Rafał Kłoczko – kierownictwo muzyczne, wspólnie przygotują spektakl operowo-teatralny „Nowy głos: L.E.M.”.

Spektakle będą mieć swoją premierę we wrześniu i październiku na scenach trzech miast: Ełku, Kłodzka i Nowego Sącza.

W programie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe działające na terenie województw dolnośląskiego, małopolskiego i warmińsko-mazurskiego skupiające osoby z niepełnosprawnościami, zarówno artystów, jak i amatorów czy osoby bez doświadczenia w tym zakresie.

Organizacje otrzymają środki na transport i wyżywienie dla uczestników warsztatów, a także honoraria dla koordynatorów. Niepełnosprawność nie może być przeszkodą udziału, organizatorzy zapewniają dostępność miejsc, w którym odbędą się próby i spektakle, a także rozplanowanie czasu pracy uwzględniające potrzeby uczestników. W razie potrzeby zostanie udostępniona dodatkowa pomoc w zakresie komunikacji, w tym tłumaczenie na polski język migowy.

Nabór trwa od 7 kwietnia do 5 maja 2021 roku.

Nowy głos to program realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Fundacją Jutropera, finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Świetna inicjatywa dla NGO działających dla i z osobami z niepełnosprawnościami. 

Premiera w Kłodzku

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 maja.

Pod tym linkiem znajduje się regulamin konkursu i wytyczne:

https://www.imit.org.pl/programy/departament-muzyki/4564

Wyłonione w konkursie organizacje wraz z zespołem realizatorów programu, w skład którego wchodzą m.in. Michał Znaniecki – scenariusz, reżyseria i kostiumy, Luigi Scoglio – scenografia, Karolina Jacewicz – projekcje multimedialne, Dariusz Albrycht – reżyseria świateł, Krzysztof Łochowicz i Rafał Kłoczko – kierownictwo muzyczne, wspólnie przygotują spektakl operowo-teatralny „Nowy głos: L.E.M.”.

Spektakl będzie mieć swoją premierę w Kłodzku 10 października, a przez tydzień 4-9 października odbywać się będą próby w Kłodzkim Ośrodku Kultury.

Wcześniej realizatorzy spektaklu będą się umawiać indywidualnie na warsztaty.

W konkursie oprócz udziału w warsztatach i spektaklu można wygrać grant 5000 zł na pokrycie kosztów transportu, wyżywienia i honorariów koordynatorów.

 W programie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe działające na terenie województwa dolnośląskiego, skupiające osoby z niepełnosprawnościami, zarówno artystów, jak i amatorów czy osoby bez doświadczenia w tym zakresie.

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą udziału, organizatorzy zapewniają dostępność miejsc, w którym odbędą się próby i spektakle, a także rozplanowanie czasu pracy uwzględniające potrzeby uczestników. W razie potrzeby zostanie udostępniona dodatkowa pomoc w zakresie komunikacji, w tym tłumaczenie na polski język migowy.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu!

 

nowy głos plakat.png

 

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 22-04-2021 07:59
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 22-04-2021 08:10
scroll

NA SKRÓTY

Prev