Logo facebook
14 czerwca 2024
Bazylego, Elizy, Justyny
16 °C
scroll
Zawilec Gajowy

Góry Orlickie

DUSZNIKI ARENA

Duszniki Arena jest mekką dla miłośników narciarstwa biegowego oraz biathlonu. To jeden z najnowocześniejszych i największych ośrodków sportów zimowych w Polsce. Rozległa i pięknie położona na Wzgórzach Lewińskich polana jest przede wszystkim centrum narciarstwa biegowego i biathlonu. Obiekt w Dusznikach-Zdroju został przygotowany z myślą zarówno o profesjonalistach, jak i amatorach. Narciarze znajdą tu łącznie około 47 km znakomicie przygotowanych tras do narciarstwa biegowego. Arena oferuje pętle o długości od 1 km do 12,5 km, a szerokość tras wynosi 8 m. Ma również świetne połączenie z trasami biegowymi w Zieleńcu i po czeskiej stronie. Zarówno amatorzy, jak i sportowcy uprawiający narciarstwo biegowe znajdą tu coś dla siebie.

Poza świetnie przygotowanymi trasami biegowymi Duszniki Arena to też doskonałe zaplecze treningowe dla profesjonalnych sportowców. Znajdują się tu nowoczesne budynki techniczne – budynek smarowalni nart z nowoczesnym systemem wentylacji oraz główny budynek techniczno-usługowy ze stanowiskami komentatorskimi i piętrem gastronomicznym. Dostępna jest tu również najnowocześniejsza w Polsce, 30-stanowsiskowa strzelnica, wyposażona w zadaszone i oświetlone tarcze. Strzelnica jest w pełni przystosowana do relacji LIVE.

ZIELENIEC SKI ARENA

Zieleniec Ski Arena to nie tylko narciarstwo alpejskie. To także malownicze i niezwykle widokowe trasy narciarstwa biegowego. Wiele z nich leży już po czeskiej stronie granicy, co zdecydowanie podnosi ich atrakcyjność. Dzięki dostępności tras naszych południowych sąsidów, ich łączna długość sięga przeszło 200 kilometrów. Dodatkowo są one zróżnicowane niemal pod każdym względem – zarówno jeśli chodzi o długość, jak i poziom zaawansowania. Doskonale spędzą tu czas zarówno początkujący narciarze, jak i wprawieni w boju i szukający na biegówkach wyzwań następcy Justyny Kowalczyk.

Opublikował(a): Adrian Rowiński Data publikacji: 18-02-2020 13:57
Modyfikował(a): Adrian Rowiński Data modyfikacji: 25-02-2020 09:10
scroll

NA SKRÓTY

Prev