Logo facebook
03 grudnia 2023
Hilarego, Franciszki, Ksawery
-2 °C
scroll
Jesienny podgrzybek

Cyklo Glacensis 2021 - spotkanie na granicy

logo rajdu Cyclo Glacensis

Tegoroczny rajd rowerowy Cyklo Glacensis odbył się 21 maja pod hasłem „Setkani na hranicich”. Główna grupa uczestników wystartowała z Kłodzka (dwie ekipy Nowa Ruda i Kłodzko). Licząca ponad 30 rowerzystów ekipa jechała przez Stary i Nowy Wielisław, Polanicę-Zdrój, Szczytną, Duszniki-Zdrój, Zieleniec. Po drodze przyłączyli się rowerzyści z Wielisławia oraz Polanicy-Zdroju.

Ognisko na trasie rajdu.

Po przejechaniu ok. 40 km w Lasówce na turystycznym parkingu zaplanowaliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek. Tutaj również każdy uczestnik rajdu otrzymał okolicznościową koszulkę i tzw. „cedulkę” na rower. Ok. godz. 14.30 dojechaliśmy do przejścia granicznego Mostowice / Orlické Záhoří. Na moście granicznym czekali na nas koledzy ze Stronia Śląskiego, Lądka-Zdroju i Bystrzycy Kłodzkiej, a po drugiej stronie granicy - nasi partnerzy z Czech.

Oficjalne powitanie uczestników rajdu: 6 osób

Odbyło się oficjalne powitanie uczestników Cyklo przez hejtmana Kraju Pardubickiego Romana Linka, burmistrza Orlickich Zahori Vojtecha Spinlera i Janę Stankovą – ze Stowarzyszenia Orlicko-Trebovsko oraz Lucjana Morajdę z Gminy Bystrzyca Kłodzka i Andrzeja Krawca ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Strona czeska przygotowała poczęstunek grillowy oraz koncert orkiestry dętej „Sopotnicka dechovka”.

Koncert orkiestry dętej

Lucjan Morajda wpisuje się do kroniki w towarzystwie 2 koleżanek

Po miłym spotkaniu z czeskimi turystami ruszyliśmy w drogę powrotną przez Spaloną - gdzie w schronisku Jagodna zrobiliśmy przerwę kawową z pyszną „marlenką” – dalej przez Nową i Starą Bystrzycę , Szklarkę, Gorzanów i Krosnowice dojechaliśmy do Kłodzka. Nasza całodzienna wyprawa, w której udział wzięło 50 rowerzystów z powiatu kłodzkiego, zakończyła się szczęśliwie po przejechaniu 78,5 kilometrów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, obsłudze serwisowo – transportowej ( kol. Grzesiowi i Ryśkowi) i do zobaczenia za rok na jubileuszowym CG.

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 24-05-2021 12:34
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 25-05-2021 09:56
scroll

NA SKRÓTY

Prev