Logo facebook
21 maja 2024
Jana, Moniki, Wiktora
14 °C
scroll
Nowa Ruda

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

W całym kraju odbywają się dzisiaj uroczyste zakończenia roku szkolnego.

Miniony rok to był jeden z najtrudniejszych okresów w historii oświaty zarówno w kraju jak i na całym świecie. Wszyscy uczniowie poznali wady i zalety nauki zdalnej. Jednak dziś, każdy uczeń potwierdzi, że nie do zastąpienia jest bezpośredni kontakt z nauczycielami oraz przyjaciółmi i kolegami ze szkoły. Rok szklony uroczyście żegnają dziś również uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.

Dyrektor liceum Marcin Klimaszewski przygotował z tej okazji dla swoich uczniów, pięć specjalnych zadań do wykonania podczas wakacji.

Mamy nadzieje, że zadania te staną się również obowiązkowe dla wszystkich uczniów z naszego powiatu, czego im serdecznie życzymy :)

Oto te zadania:

Cyt:"

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie, po wielu miesiącach nauki płynącej z komputerów, pokonywania własnych słabości, codziennej walki o siebie, po jesiennym nostalgicznym czasie, krótkich zimowych dniach i zimnej wiośnie znów spotkaliśmy się w szkole.

Niektórzy zmienili fryzurę, inni sposób patrzenia na świat, szkoła również zmienia się dla was i mamy nadzieje, że czujecie się w niej dobrze.

A przed nami piękna perspektywa - letni czas...

67 dni wakacji to 96480 minut – czyli mnóstwo czasu na wykonanie pewnego projektu.

Tak, mam dla was, drodzy uczniowie, ostatnie domowe zadania, w końcu trzeba nadrobić te wszystkie on-linowe zaległości, słuchajcie zatem uważnie:

Zadanie 1:

Zatrzymajcie się w biegu, by na nowo zachwycić się pięknem gór lasów, mórz i jezior, odkrywajcie świat - ten daleki i najbliższy - niech każde wyjście z domu otworzy wam oczy na coś nowego,

Zadanie 2:

Otaczajcie się ludźmi - wymiana spojrzeń, życzliwe gesty przyjaciół zwyczajne ludzkie bycie są bezcenne, nie przegapcie okazji do nawiązywani kontaktów,

Zadanie 3:

Dajcie się ponieść fantazji, zróbcie coś kreatywnego - z młodzieńczą wyobraźnią na pewno wam się uda, wreszcie jest czas na fascynujące pasje,

Zadanie 4:

Wsłuchajcie się w głos waszego serca, bez marzeń życie nie ma barw, pomalujcie nimi swój świat.

Zadanie 5:

Najważniejsze: uśmiechnijcie się do siebie - dajcie sobie szansę doznania szczęścia.

Na wykonanie 5 zadań macie całe 67 dni, zróbcie to indywidualnie lub w bezpiecznych grupach.

 96480 minut to tylko wasz czas - wykorzystajcie go, jak umiecie najpiękniej, złapcie wiatr w żagle,

a potem do nas powróćcie - pełni pozytywnej energii i dobrych wspomnień, przekonani, że wasz projekt o nazwie wakacje został zrealizowany.

Będziemy na Was czekać. "

DSC_0518.jpeg

DSC_0520.jpeg

DSC_0525.jpeg

DSC_0526.jpeg

DSC_0527.jpeg

DSC_0528.jpeg

DSC_0531.jpeg

DSC_0534.jpeg

DSC_0541.jpeg

DSC_0550.jpeg

DSC_0555.jpeg

 

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 25-06-2021 10:33
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 25-06-2021 10:43
scroll

NA SKRÓTY

Prev