Logo facebook
26 maja 2024
Eweliny, Jana, Pawła
12 °C
scroll
Skalne Grzyby

Wniosek Starosty Kłodzkiego i Burmistrza Kłodzka do PKP w sprawie zmiany lokalizacji budowy masztu

Starosta Kłodzki

Maciej Awiżeń

 

Burmistrz Miasta Kłodzka

Michał Piszko

 

Robert Przybylski

Dyrektor Projektu Inwestycyjnego 6/2

PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji

Ul. Wileńska 10a

03-414 Warszawa

 

 

Wnosimy o pilne zatrzymanie prac inwestycyjnych na terenie stacji Kłodzko Miasto związanych z budową obiektu radiokomunikacyjnego nr c0000139_DOL_B w skład którego wchodzą: wieża strunobetonowa wraz z fundamentem, kontener telekomunikacyjny posadowiony na ławach żelbetowych, linia zasilająca, ogrodzenie, utwardzenie działki w miejscowości Kłodzko, nr ewid. gruntu 1/1, Am-3, obręb Centrum.

Inwestycja firmy państwowej, w tym miejscu, budzi ogromny sprzeciw mieszkańców, którzy zwracają się już do władz i posłów z prośbą o pomoc a także szykują akcje protestacyjne. Opinia konserwatora zabytków jest jednoznacznie negatywna co pozwala sądzić, że taka inwestycja zburzy wizerunek zabytkowego, 1000-letnego miasta. Mamy nadzieję, że Państwo nie chcecie przyłożyć do tego ręki.

Jednocześnie deklarujemy wszelką pomoc w celu przeniesienia tej inwestycji na dowolny teren poza centrum Kłodzka. Deklarujemy oddanie działek należących do miasta lub powiatu w celu realizacji tej inwestycji. Ponadto, starosta deklaruje przyspieszoną ścieżkę wydawania pozwolenia  na budowę by PKP PLK mogło zmieścić się w założonych terminach inwestycji.

Informujemy jednocześnie, że starosta wszczął postępowanie na podstawie art. 145 § 1 pkt 6, art. 149 § 1 i 2 oraz art. 150 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 735 t.j.), Wydział Zagospodarowania Przestrzennego, Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, postanawiał z urzędu wznowić postępowanie administracyjne zakończone ostateczną decyzją Starosty Kłodzkiego Nr 192/I/B/2015 z dnia 28 grudnia 2015r.

 

Aby uniknąć w przyszłości większych problemów z zakończeniem i odbiorem inwestycji oraz by uniknąć niewątpliwych oporów społecznych a przede wszystkim by ratować wizerunek 1000-letniego miasta proponujemy, w trybie pilnym, spotkanie i uzgodnienie dalszych działań w celu przeniesienia inwestycji w mniej konfliktowe miejsce.

 

Pozostając do dyspozycji i z nadzieją na pozytywne załatwienie sprawy:

 

 

 

 

Do wiadomości:

 • Posłanka na Sejm RP Monika Wielichowska
 • Poseł na Sejm RP Michał Dworczyk
 • Senator RP Aleksander Szwed
 • Polskie Koleje Państwowe S.A. Centrala
  Al. Jerozolimskie 142A, 
  02-305 Warszawa

 

 • Andrzej Adamczyk Minister Infrastruktury
  Ministerstwo Infrastruktury
  ul. Chałubińskiego 4/6
  00-928 Warszawa

 

Maszt-Wniosek_do_PKP_o_Przeniesienie_Masztu-1.jpeg

Maszt-Wniosek_do_PKP_o_Przeniesienie_Masztu-2.jpeg

 

 

 

 

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 25-06-2021 14:00
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 25-06-2021 14:14
scroll

NA SKRÓTY

Prev