Logo facebook
22 maja 2024
Emila, Neleny, Romy
12 °C
scroll
Biały Potok

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku gościnnie zawitała Komisja Uchwałodawcza, Przestrzegania Prawa i Bezpieczeństwa Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Tematem obrad komisji w Kłodzku był  „Stan i sposoby wdrażania zmian do ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym – praktyki stosowane przez powiaty południowej części województwa dolnośląskiego”.

mDSC_0715.jpeg
 

Na obrady komisji liczne przybyli przedstawiciele służb mundurowych oraz przedstawiciele jednostek samorządów z naszego powiatu. Radni sejmiku, członkowie komisji  mieli okazję zapoznać się m.in. z przygotowanym na tą okoliczność wystąpieniem Pani Jadwigi Radziejewskiej – Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku  dotyczącym działalności i funkcjonowania medycznych służb ratunkowych podległych ZOZ w Kłodzku.  Pani Dyrektor przestawiła szczegółowo dana dotyczące posiadanego sprzętu ratunkowego w powiecie oraz statystyki dotyczące ilości interwencji służb medycznych w latach 2016 – 2019.

mDSC_0696.jpeg

Jadwiga Radziejewska – Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku

W związku z powyższym wystąpieniem, na ręce Wiceprzewodniczącego Komisji – Tytusa Czartoryskiego, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – Wicestarosta Kłodzki złożyła apel do Komisji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego o wsparcie u Wojewody działań w zakresie przydzielenia dla powiatu kłodzkiego dwóch dodatkowych karetek w okresie sezonu narciarskiego, które obsługiwałby ośrodki narciarskie w Zieleńcu i na Czarnej Górze. Szacuje się, że ilość turystów, którzy korzystają z tych ośrodków sięga już ponad 500 000 osób.

mDSC_0723.jpeg

Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – Wicestarosta Kłodzki

Ilość interwencji wszystkich służb ratunkowych wzrasta z roku na rok. Do tego dochodzi do coraz częstszego udziału służb niemedycznych takich jak np. straż pożarna w zdarzeniach w których  potrzebna jest typowo karetka pogotowia. Oczywiście straż pożarna posiada podstawowy zestaw do ratowania zdrowia i życia ludzkiego, jednak należy pamiętać, że koszt wyjazdu 6 osobowej załogi strażaków ciężkim ciężarowym samochodem strażackim do przypadku utraty przytomności wiąże się z niepotrzebnie dużymi kosztami.

mDSC_0705.jpeg

 

Apel o przekazanie w/w karetek dla naszego powiatu poparli m.in. radni sejmiku: Zbigniew Szczygieł – członek komisji oraz Stanisław Jurcewicz.

mDSC_0734.jpeg

Kolejnym tematem dyskusji było rozszerzenie możliwości technicznych i teleinformatycznych w powiatach oraz gminach o szerokopasmowy system łączności DSS.

Wiceprzewodniczący Komisji – Tytus Czartoryski zadeklarował wszelkie wsparcie w działaniach u Wojewody Dolnośląskiego o pozyskanie dodatkowych karetek.

 

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 04-03-2020 14:43
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 04-03-2020 15:16
scroll

NA SKRÓTY

Prev