Logo facebook
17 kwietnia 2024
Anicety, Klary, Rudolfina
1 °C
scroll
Sawanna Łężycka

Współpraca z Powiatem Limanowskim

W styczniu 2020 r. w Powiecie Limanowskim gościli przedstawiciele Powiatu Kłodzkiego. Więcej informacji na stronie partnera:

https://powiat.limanowski.pl/blog/powiat-limanowski-odwiedzily-delegacje-z-powiatow-partnerskich/

W sierpniu 2019 gościliśmy na ziemi kłodzkiej 6-osobową delegację z powiatu limanowskiego na czele ze Starostą Mieczysławem Urygą i Przewodniczącą Rady Powiatu Limanowskiego Ewą Filipiak oraz członkami zarządu i rady powiatu w Limanowej.

Zorganizowana z inicjatywy Zarządu Powiatu Kłodzkiego wizyta partnerska odbyła się w okresie obfitującym w szereg ważnych i atrakcyjnych dla turystów wydarzeń kulturalnych na ziemi kłodzkiej.

W dniach 9-11 sierpnia 2019 r. w stolicy powiatu w Kłodzku odbywały się „XIV Dni Twierdzy Kłodzkiej”, którym towarzyszył szereg pasjonujących wydarzeń m.in. inscenizacje i rekonstrukcje historyczne z udziałem kilkuset żołnierzy, nocne zwiedzanie miasta, koncerty, Jarmark Forteczny z produktami regionalnymi oraz VII Forum Tradycji z pokazami kulinarnymi, warsztatami dla dzieci oraz występy zespołów ludowych. Wśród występujących znaleźli się również przedstawiciele naszego partnera - Zespół Pieśni i Tańca Limanowianie
z Limanowej.

LImanowa2.jpeg

W marcu bieżącego roku minęło 10 lat od podpisania przez powiat kłodzki umowy partnerskiej z powiatem limanowskim, w ramach której na przestrzeni lat podejmowano szereg cennych inicjatyw mających na celu wzajemną promocję oraz umocnienia więzów przyjaźni pomiędzy mieszkańcami partnerskich regionów.

LImanowa4.jpeg

Członków delegacji podejmowali przedstawiciele powiatu kłodzkiego: Maciej Awiżeń -Starosta Kłodzki, Zbigniew Łopusiewicz Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Piotr Marchewka – Etatowy Członek Zarządu oraz Ryszard Niebieszczański  Nieetatowy Członek Zarządu.

Spotkanie w Kłodzku to kolejna okazja do wzmocnienia i kontynuacji wzajemnych działań oraz wypracowania dalszych kierunków współpracy, które z pewnością zaowocują nowymi możliwościami dla obu powiatów.

Spotkaniu towarzyszyła równoległa wizyta regionów partnerskich miasta Kłodzka z miasta Limanowa, Benshaim i  Nachodu.

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 05-03-2020 11:07
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 05-03-2020 11:34
scroll

NA SKRÓTY

Prev