Logo facebook
scroll
Kłodzko / fot. Tomasz Gmerek

Współpraca z partnerami Republiki Czeskiej

Partnerami powiatu po czeskiej stronie granicy są głównie stowarzyszenia i organizacje turystyczne, których członkami są lokalne samorządy: Stowarzyszenie Kladské pomezí z Nachodu (dawniej Branka), Stowarzyszenie Gmin Orlicko (Sdruženi obci Orlicko), Organizacja Turystyczna Czechy Wschodnie z Pardubic, Stowarzyszenie Orlicko i Podorlicko oraz Kraj Hradecki. Współpraca z ww. podmiotami od lat jest bardzo aktywna i przynosi wymierne korzyści dla każdej ze stron. Są to głównie pozyskane fundusze unijne w ramach Programu Interreg V-A oraz Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis, zrealizowane liczne działania w zakresie turystyki i promocji regionu, jak również integracja mieszkańców po obu stronach granicy. Pierwszą umowę partnerską z partnerem z Czech czyli Stowarzyszeniem Gmin Orlicko powiat kłodzki podpisał już w 2001 r.

W ostatnim okresie programowania z ww. partnerami realizowane były i są następujące projekty:

Bliżej natury – bliżej kultury (mikroprojekt)

Realizacja od 1 listopada 2016 r. do 31 października 2017 r.

Partnerzy projektu: Powiat Kłodzki (partner wiodący) i Stowarzyszenie Branka z Nachodu (obecnie Stowarzyszenie Kladské pomezí).

OpoleBliżej (5).jpeg

Ziemia Kłodzka Kraina Kultury (mikroprojekt)

Realizacja od 1 września 2017 r. do 31 maja 2018 r.

Powiat Kłodzki, Organizacja Turystyczna Czechy Wschodnie z Pardubic

Otwarte drogi pogranicza (mikroprojekt)

Realizacja od 1 października 2018 r. do 30 września 2019 r.

Partnerzy: Powiat Kłodzki, Kraj Hradecki oraz Organizacja Turystyczna Czechy Wschodnie z Pardubic.

Kraliki.jpeg

Festiwal Wrażeń

Realizacja od 1 listopada 2017 r. do 30 września 2020 r.

Partnerzy: Stowarzyszenie Kladské pomezí z Nachodu (Partner wiodący, wcześniej Branka), Powiat Kłodzki, Miasto Kłodzko oraz Miasto Świdnica.

FestiwalW (1).jpeg   FestiwalW (2).jpeg

Czesko-polski szlak grzbietowy – część wschodnia

Realizacja: 1 kwietnia 2018 do 30 września 2021 r.

Partnerzy: Euroregion Pomezí Čech, Moravy a Kladska – Euroregion Glacensis (partner wiodący) oraz Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej, Powiat Kłodzki, Gmina Bardo, Gmina Bystrzyca Kłodzka, Gmina Duszniki Zdrój, Gmina Mieroszów, Gmina Międzylesie, Gmina Miejska Nowa Ruda, Gmina Lądek Zdrój, Gmina Wiejska Nowa Ruda, Gmina Radków, Královéhradecký kraj, Olomoucký kraj, Pardubicki kraj, Sdružení Neratov, o.s., Obec Deštné v Orlických horách, Městys Nový Hrádek, Obec Olešnice v Orlických horách, Obec Vysoká Srbská

Destna (12).jpeg   Destna (14).jpeg

Żyjemy razem

Realizacja od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2020 r.

Partnerzy: Stowarzyszenie Gmin Orlicko (Partner wiodący), Powiat Kłodzki, Stowarzyszenie Orlicko i Podorlicko, Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej.

Kurs_żyjemy.jpeg

Pogranicze kłodzko-orlickie z lotu ptaka (projekt ubiega się o dofinansowanie)

Realizacja w 2020 r.

Partnerzy: Stowarzyszenie Gmin Orlicko, Powiat Kłodzki