Logo facebook
26 maja 2024
Eweliny, Jana, Pawła
12 °C
scroll
widok ze Szczelińca

Zarząd Powiatu Kłodzkiego zabezpiecza mieszkańców dodatkowym specjalistycznym namiotem ratunkowym.

Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk - Wicestarosta Kłodzki oraz Piotr Marchewka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu 10 marca 2020r. uczestniczyli w ćwiczeniach strażaków z Kłodzka, polegających na rozstawieniu specjalistycznego namiotu medycznego przed szpitalem w Kłodzku.

Tym razem namiot PSP w Kłodzku został przetestowany jako dodatkowa szpitalna mobilna izba przyjęć. Zaraz po przeprowadzonych ćwiczeniach Zarząd Powiatu Kłodzkiego mając na uwadze bezpieczeństwo naszych mieszkańców jako najważniejsze, oraz aby usprawnić pracę służb ratunkowych, podjął niezwłoczną decyzje o zakupie takiego profesjonalnego namiotu.

mDSC_0961.jpeg

Nowy namiot do celów medycznych  zakupiony przez Zarząd Powiatu Kłodzkiego

Namioty tego typu mogą pełnić wiele przydatnych funkcji a jedną z nich jest funkcja szpitala polowego i zarazem w tym przypadku śluzy bezpieczeństwa, gdzie o każdej porze roku można w sposób komfortowy przeprowadzić wstępną  diagnozę o stanie pacjenta.

mDSC_0956.jpeg

Nowy namiot do celów medycznych  zakupiony przez Zarząd Powiatu Kłodzkiego

Dzięki takiemu rozwiązaniu w obecnej sytuacji epidemiologicznej osoby z podejrzeniem infekcji mogą zostać bezpiecznie odizolowane od otoczenia, co zmniejsza  zagrożenie dla osób niezakażonych - np. tutaj osób przebywających na szpitalnej izbie przyjęć oraz pozostałego personelu szpitalnego.

mDSC_0958.jpeg

Nowy namiot do celów medycznych  zakupiony przez Zarząd Powiatu Kłodzkiego

Sytuacja, gdy taka mobilna izba przyjęć jest konieczna, może się zdarzyć np. dla scenariusza, który przewiduje podejrzenie Koronawirusa u jadących autobusem pasażerów, a gdzie jednocześnie trzeba odizolować większą grupę. Oczywiście jest to działanie prewencyjne i wyprzedzające jeżeli zaistniałby taka potrzeba.

Koszt namiotu to 33 000 zł. Docelowo planuje się umieszczenie go na  na wyposażeniu kłodzkiego szpitala. W Powiecie Kłodzkim będzie to już 4 taki profesjonalny namiot ratunkowy. Pozostałe trzy znajdują się na wyposażeniu Państwowej Straży Pożarnej.

 

Zobacz galerie zdjęć z 10.03.2020r. z ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej przed szpitalem w Kłodzku:

 

 

 

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 16-03-2020 13:00
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 16-03-2020 13:30
scroll

NA SKRÓTY

Prev