Logo facebook
26 maja 2024
Eweliny, Jana, Pawła
12 °C
scroll
Potok Czerwona Woda

W I Liceum Ogólnokształcącym Im. B. Chrobrego w Kłodzku Powstała Strefa Relaksu

Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki oraz Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk  - Wicestarosta Kłodzki uczestniczyli w otwarciu tzw. strefy relaksu dla uczniów w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Kłodzku.

Dzięki utworzonej strefie, uczniowie będą mieli znakomite warunki do  samodzielnej nauki w wolnym czasie, integracji oraz możliwość odpoczynku. Jest to również znakomita przestrzeń dla rozwijania kreatywności i swoich zainteresowań oraz tworzenia projektów naukowych.

Strefa umożliwi także uczniom łatwy dostęp do nowoczesnych technologii informacyjnych.

Jest to także przyjazne miejsce odpoczynku, gdzie uczniowie będą mogli miło spędzić czas — mogąc przeczytać książkę, odpocząć, zagrać w ciekawą grę planszową ,czy też zrelaksować się przy muzyce.

Ponadto w tym miejscu wychowawcy wraz z uczniami będą mogli zorganizować ciekawą lekcję wychowawczą, obejrzeć film, czy realizować wydarzenia kulturalne m.in. spotkania ze znanymi absolwentami szkoły, spotkania literackie, muzyczne, spotkania zespołów muzycznych działających w szkole.

Miejsce to wyposażyliśmy w nowoczesny sprzęt audio-video a także w gry planszowe, pufy do siedzenia oraz niezbędne meble. Szkoła z własnych środków wymieniła podłogę w pomieszczeniu oraz pomalowane zostały ściany. Dopełnieniem jest roślinność, która ma dobroczynny wpływ na każdego z nas.

W każdej szkole bardzo potrzebne jest takie miejsce, w którym uczniowie będą czuli się zrelaksowani i w którym będą mogli pozbyć się negatywnych emocji.

Projekt ten jest bardzo dobrym rozwiązaniem w odniesieniu do skutków obecnej pandemii, gdzie uczniowie na nauczaniu zdalnym bądź hybrydowym tracą kontakt z innymi osobami oraz swoimi rówieśnikami.

Miejsce, w którym uczniowie ze społeczności „„Chrobrego” będą mogli spędzić miło czas w dużym stopniu zredukuje poziom stresu, który wywołany był okresem izolacji.

Przebywanie w takim miejscu będzie idealnym sposobem na powrót do normalnej rzeczywistości, która oparta była na większej interakcji międzyludzkiej oraz korzystaniem z różnych form rozrywki.

Co więcej, strefa relaksu ma być dobrą  „odskocznią” od zajęć lekcyjnych oraz obowiązków szkolnych.

W trakcie otwarcia starosta oraz dyrektor Marcin Klimaszewski podziękowali wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Świetności otwarciu, nadali również wybitnie uzdolnieni muzycznie uczniowie szkoły, którzy wystąpili przed zgromadzonymi: Klaudia Dziasek (gitara) i Jakub Barycz (akordeon).

 

DSC_0798.jpeg

DSC_0805.jpeg

DSC_0812.jpeg

DSC_0814.jpeg

DSC_0819.jpeg

DSC_0824.jpeg

DSC_0827.jpeg

DSC_0828.jpeg

DSC_0832.jpeg

DSC_0788.jpeg

Fot. Bartosz Wojciechowski - Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Kłodzku

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 15-09-2021 12:48
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 16-09-2021 10:50
scroll

NA SKRÓTY

Prev