Logo facebook
26 maja 2024
Eweliny, Jana, Pawła
12 °C
scroll
widok ze Szczelińca

Petycja mieszkańców Powiatu Kłodzkiego

 


Pan Mateusz Morawiecki,
Premier RP


My, mieszkańcy Powiatu Kłodzkiego, pełni obaw o bezpieczeństwo obywateli i w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie naszych dzieci, rodziców, sąsiadów zwracamy się z prośbą o umożliwienie szerszego dostępu do wykonywania testów na zakażenie koronawirusem.

Na terenie powiatu kłodzkiego, zamieszkanego przez blisko 160 tys. mieszkańców do dnia 22.03,2020 r. wykonano zaledwie 23 testy, a to oznacza, że testami nie został objęty nawet promil mieszkańców.

Powiat kłodzki jest obszarem transgranicznym, zamieszkanym przez ludzi pracujących na terenie Czech, Austrii, Niemiec codziennie przemieszczających się z miejsca zamieszkania do miejsca pracy, w obliczu pandemii powracających w ostatnich dniach z miejsca czasowego pobytu za granicami RP oraz często wyjeżdżającymi turystycznie w obszar Alp (Austria, Włochy).


W wyniku tych okoliczności narażeni jesteśmy na wyjątkowo duże ryzyko zarażenia się koronawirusem. Mimo dużego zdyscyplinowania mieszkańców, dość powszechnego pozostawania w dobrowolnej domowej kwarantannie niezbędna jest świadomość ewentualnego zarażenia i podjęcie radykalnych działań oraz zachowań ograniczających dalsze zarażenia.


Nie oczekujemy dostępu do przeprowadzenia testów wobec wszystkich mieszkańców, ale tych najbardziej narażonych pracowników służby zdrowia oraz osób objętych kwarantanną.

 

Podpisz petycje on-line:

https://www.petycjeonline.com/o_dostpno_testow_na_zaraenie_koronawirusem_na_terenie_powiatu_kodzkiego

 

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 23-03-2020 13:41
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 23-03-2020 13:48
scroll

NA SKRÓTY

Prev