Logo facebook
22 maja 2024
Emila, Neleny, Romy
12 °C
scroll
Widok z Pasterki na Szczeliniec

OFICJALNE OTWARCIE „ZIELONEJ KLASY W CZERWONEJ” – kolejny zrealizowany projekt z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego

W dzisiejszym, oficjalnym otwarciu zielonej klasy w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości, stworzonej w ramach zgłoszonego projektu do Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego, na zaproszenie Rafała Hankusa dyrektora KSP, Powiat Kłodzki reprezentowała Anetta Kościuk dyrektor Wydziału Oświaty.

Dyrektor Oświaty pogratulowała pomysłodawcom, prezesowi Markowi Królikowskiemu i Marioli Bil ze Stowarzyszenia „Razem dla Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości” celnego przedsięwzięcia,

a dyrekcji szkoły, nauczycielom i uczniom zrealizowania projektu, który będzie służył całej społeczności szkolnej.

Pokazanie młodzieży, że warto wziąć udział w projektach, w których można pozyskać środki na ich realizację, uczy i pokazuje, że bezpośrednio wpływa się i kreuje otaczające środowisko. Uczy samorządności.

Jak poinformowała Sylwia Dajczer- Gałczyńska wicedyrektor szkoły: dzięki zrealizowanemu projektowi „Zielona klasa

w Czerwonej” - utworzono pomieszczenia o charakterze altany, które może służyć jako sala lekcyjna na świeżym powietrzu, jest przygotowana do prowadzenie zajęć dla 26 uczniów.

Sala jest w pełni wyposażona do prowadzenia zajęć lekcyjnych, warsztatów, spotkań młodzieży.

Niezależnie od warunków atmosferycznych będzie można prowadzić zajęcia na zewnątrz ponieważ sala jest zadaszona oraz oświetlona.

Teren pod inwestycję zostanie przygotowany przez uczniów Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości kształcących się w zawodzie Technik Architektury Krajobrazu.

Czekamy na dalsze, równie ciekawe pomysły zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego.

GRATULUJEMY !

 

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 01-10-2021 09:07
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 01-10-2021 09:08
scroll

NA SKRÓTY

Prev