Logo facebook
30 maja 2024
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
19 °C
scroll
widok ze Szczelińca

Odznaki Honorowe Powiatu Kłodzkiego - wręczone.

 V raz wręczono Odznaki Honorowe Powiatu Kłodzkiego

To prestiżowe wyróżnienie otrzymują podczas specjalnej Uroczystej Sesji Rady Powiatu Kłodzkiego – osoby oraz instytucje, które w sposób szczególny wniosły swój wkład w rozwój gospodarczy, społeczny i kulturalny powiatu kłodzkiego oraz jego promocję w kraju i za granicą. Odznaczenia na wniosek komisji zostały przyznane przez radnych Rady Powiatu Kłodzkiego podczas obrad w trakcie sesji 29.09.2021 r.

Łącznie przyznano 14 odznaczeń

Dekoracji laureatów, 19.10.2021 r. w trakcie X Uroczystej Sesji Rady Powiatu Kłodzkiego dokonał Maciej Awiżeń – Starosta Kłodzki

wraz z:

Zbigniewem Łopusiewiczem – Przewodniczącym Rady Powiatu Kłodzkiego

Małgorzatą Jędrzejewską - Skrzypczyk - Wicestarostą Kłodzkim

Piotrem Marchewką – Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu

Małgorzatą Kanecką – Członkiem Zarządu Powiatu

Ryszardem Niebieszczańskim – Członkiem Zarządu Powiatu

Na X uroczystą sesje RPK, która odbyła się w Auli Arnosta w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, przybyło wielu znakomitych gości w tym m.in.: Poseł na Sejm RP - Monika Wielichowska. Całość uroczystości poprowadzili Zbigniew Łopusiewicz – Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego oraz  Marek Mazurkiewicz - Radny Rady Powiatu Kłodzkiego. Na początku uroczystości odbył się również niezwykły koncert młodych akordeonistów znajdujących się pod opieką wybitnych pedagogów muzycznych: Liliany Stopki oraz Tomasza Brusińskiego.

       Zagrali młodzi artyści:

Gabriel Charęza - lat 8:

        Iwan Krawczenko – „Nie odlatuj Słowiku”

        Nikołaj Czajkin – „Polka” (akordeon)

Oskar Gałęski - lat 13:

        Władysław Zolotariew – Suita dziecięca nr I

            cz. V-Marsz żołnierzyków

        Aleksander Pawin - Polka kogucia (akordeon)

Tymoteusz Bartlewski - lat 13:

        Hans Brehme - Paganiniana

            temat i etiuda nr 2

        Astor Piazzolla – Adios Nonino (akordeon)

DSC_0039.jpeg

 

Laureaci odznaki honorowej  2021 roku:

1.            Stanisław Anioł  

2.            Małgorzata Bednarek

3.            Zygmunt Byrski

4.            Piotr Hercog

5.            Marek Janikowski

6.            Dariusz Kłonowski

7.            Wojciech Kołodziej

8.            Ludwik Pikuła

9.            Zbigniew Piotrowicz

10.          Piotr Pustelnik

11.          Liliana Stopka

12.          Szkoła artystyczna Open Vocal

13.          Renata Wolan-Niemczyk

14.          Waldemar Zieliński

 

Stanisław Anioł całe życie mocno związany jest z Ziemią Kłodzką, przede wszystkim mocno przyczynił się do rozwoju Gminy Stronie Śląskie. Jest inicjatorem powstania centrum sportów zimowych  – założyciel S.A. Czarna Góra oraz budowniczy wyciągów i kolei linowych na terenie Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra. Znany i lubiany stok narciarski przyciąga rzeszę turystów z całego kraju, zachęca do zimowego wypoczynku doskonałą infrastrukturą narciarską i hotelową oraz widokami zapierającymi dech w piersiach.

DSC_0139.jpeg

W roku 2002 dzięki inicjatywie Pana Stanisław Anioła wybudowano na zboczach góry Zawada Stację Narciarską Kamienica – kolejny ośrodek narciarski jednak o charakterze kameralnym, przewidzianym do uprawiania narciarstwa rekreacyjnego w gronie rodzinnym i towarzyskim, dla dzieci i osób uczących się jazdy na nartach. Podejmowane przez Pana Stanisława Anioła na przestrzeni blisko 20 lat działania, pomogły wesprzeć turystykę Powiatu Kłodzkiego dzięki temu przede wszystkim w sezonie zimowym ale również w sezonie letnim, ośrodki narciarskie, których budowniczym był Pan Stanisław Anioł, odwiedza rok rocznie kilkaset tysięcy turystów.

Małgorzata Bednarek, z urodzenia lądczanka, z wykształcenia magister pracy kulturalno-oświatowej. Absolwentka Podyplomowego Studium Funduszy Strukturalnych UE Uniwersytetu Wrocławskiego. Od wielu lat zajmuje się promocją i kulturą w gminie Lądek-Zdrój. Przez 12 lat, do 2008 roku pełniła stanowisko redaktor naczelnej „Debat Lądeckich” – również skład gazety, gdzie zajmowała się prowadzeniem strony internetowej Lądka-Zdroju, organizowaniem wyjazdów, reprezentacją gminy i powiatu na targach turystycznych.W latach 2008-2012 jako dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju zarządzała projektami, organizacją festiwali, włączyła instytucję do ministerialnego projektu „Domy kultury+”. Wprowadziła do programu imprez gminnych: Festiwal Krystyny Jandy, Ludowe Lądeckie Zdroje, Wehikuł Czasu, cykl spotkań ze Sławomirem Pietrasem „Wielcy Polacy”, spotkania świąteczne na rynku. Przez lata współpracowała jako dziennikarka z regionalnymi mediami m.in.: Bramą, Gazetą Prowincjonalną, Gazetą Zdrojową. W latach 2014-2018 pełniła funkcję Radnej Rady Miejskiej Lądka-Zdroju, Od 21 grudnia 2015 r. była przewodniczącą Komisji ds. Społecznych. Od jesieni 2017 r zajęła stanowisko przewodniczącej Rady Miejskiej, mandat ponownie 2018-2023 i od początku ostatniej kadencji ponownie przewodnicząca Rady Miejskiej.

DSC_0154.jpeg

W latach 2013-2016 i nadal 2021-2022 zajmowała stanowisko trenerki w ogólnopolskim projekcie Polska Cyfrowa Równych Szans - prowadzenie warsztatów komputerowych dla osób 50+.

W 1999 roku zdobyła uprawnienia przewodnika sudeckiego, po Jaskini Niedźwiedziej oraz po Pradze. Jednocześnie jest instruktorem przewodnictwa PTTK. Z lądeckim Oddziałem PTTK-u od 10 lat organizuje letnie wycieczki dla gości i mieszkańców Lądka-Zdroju,a w roku 2013 zrealizowała ze środków unijnych projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych naszej gminy. Od 2017 r. pełni funkcję Prezesa PTTK Oddział Bialski w Lądku-Zdroju. W 2011 roku otrzymała nominację do Nagrody Starosty Kłodzkiego Róża Kłodzka w kategorii Kultura, została też doceniona Odznaką Za Zasługi dla Turystyki. W 2014 roku odznaczono ją Złotą Odznaką Honorową przyznaną przez Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów. W roku 2016 otrzymała od Gminy Lądek-Zdrój Medal Honorowy św. Jerzego.

Zygmunt Byrski jest znanym i cenionym fotoreporterem Tygodnika Powiatowego Euroregio Glacensis. To właśnie na czas bytności w EG przypada zdecydowana większość wszystkich fotografii wykonanych przez p. Zygmunta na użytek publiczny. Jest ich łącznie kilkaset tysięcy, z których sporo trafiło do mediów, do instytucji, podmiotów gospodarczych i osób prywatnych.

DSC_0182.jpeg

Przez swoją działalność, którą wykonuje z pasją, w znacznym stopniu przyczynia się do promocji Ziemi Kłodzkiej. Laureat najważniejszych nagród gminy wiejskiej Kłodzko. Przez ponad 50 lat dziennikarz współpracował z kilkoma lokalnymi i ogólnopolskimi gazetami. Jego publikacje stanowią istotny wkład w dokumentowanie współczesnej historii i teraźniejszości ziemi kłodzkiej. Przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach Powiatu Kłodzkiego. W Boguszynie na DK 8 na wniosek Zygmunta Byrskiego poprawiono oznakowanie pionowe na „zakręcie śmierci” co przyczyniło się do zmniejszenia liczby wypadków i kolizji.

 

Piotr Hercog jest sportowcem i pasjonatem gór. Pochodzi z Częstochowy, ale od kilku lat związany jest z ziemią kłodzką. Związek z naszym regionem rozpoczął się od współpracy ze schroniskiem „Na Szczelińcu” oraz ze schroniskiem „Pasterka”, gdzie pracował. Obecnie mieszka w Kudowie-Zdroju. Od 25 lat uprawia sporty outdoorowo-wytrzymałościowe – głównie ekstremalne ultramaratony w różnych zakątkach świata. Do jego największych wyczynów należy ukończenie Ultra Trail du Mont Blanc, ultramaratonu, którego trasa okrąża masyw najwyższego szczytu Alp. Brał też udział w biegowych wyprawach na Elbrus czy Górę Fuji. 

DSC_0202.jpeg

Na co dzień jest trenerem sportowym oraz Prezesem Fundacji Maratony Górskie organizującej od ponad 10 lat imprezy biegowe na Ziemi Kłodzkiej. Są to m. in. : Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, Supermaraton Gór Stołowych, Kudowski Festiwal Biegowy
i Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. Tylko w ostatnim roku zgromadziły te imprezy w sumie ponad 7 tys. zawodników z Polski i całej Europy.

Marek Janikowski jest prezesem oraz fundatorem fundacji Singletrack Glacensis. Wraz z Piotrem Kurczabem wymyślił, zaprojektował i od 2017 roku rozpoczął realizację systemu ścieżek rowerowych pod nazwą Singletrack Glacensis, które są połączonymi są ze sobą pętlami rowerowymi o łącznej długości ponad 200 km i swoim zasięgiem obejmują pasma górskie na ziemi kłodzkiej, głównie Góry Bardzkie, Złote, Bialskie, Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie oraz góry Stołowe.

DSC_0219.jpeg

Z jego inicjatywy powstał też tzw. Family Bike Park w Zieleńcu, który ma za zadanie promować turystykę rowerową wśród początkujących. Najważniejsza działalność Marka Janikowskiego wiąże się z promocją turystyki rowerowej na ziemi kłodzkiej oraz budową ścieżek Singletrack Glacensis, które staje się jedną z wizytówek regionu i rozpoznawalnym produktem turystycznym ziemi kłodzkiej.

 

Dariusz Kłonowski z wykształcenia jest historykiem. Popularyzuje wśród dzieci i młodzieży historię, kulturę i sztukę ziemi kłodzkiej, dawnego Hrabstwa Kłodzkiego. Od 1997 r. pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju.

        W latach 1995-96 był członkiem czteroosobowego zespołu, którego zadaniem była organizacja nowej szkoły średniej kształcącej kadry dla dynamicznie rozwijającej się branży turystycznej – Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju.   Od momentu jej uruchomienia, od 1 września 1996 roku do roku 2001, był w niej nauczycielem historii.

DSC_0240.jpeg

          Od 1999 roku przez kolejnych pięć kadencji był radnym powiatu kłodzkiego.

W latach 1999-2002 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego, a w latach 2006-2018 funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Kłodzkiego.

Odznaczenia i nagrody:

•             Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej;

•             Srebrny Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju” nadany przez Ministra Obrony Narodowej;

•             Medal „Pro Memoria” za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci

o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej

i po jej zakończeniu nadany przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych;

•             Medal „Za zasługi w upamiętnianiu tradycji polskich walk

i męczeństwa” nadany przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych;

•             Krzyż 3 Dywizji Strzelców Karpackich nadany przez stowarzyszenie Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie „Karpatczycy”;

•             Złota Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”;

•             Medal „Zasłużony dla Łowiectwa Wałbrzyskiego”;

•             Pierścień „Za życzliwość i pomoc okazaną Diecezji Świdnickiej” nadany przez Biskupa Świdnickiego.

 

Wojciech Kołodziej jest absolwentem wydziału kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. Od 1996 r. związany jest z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowej Rudzie. W tym roku mija 25 -lecie pracy na rzecz tej instytucji.-Od 2005 r. pełni funkcje dyrektora MOK.

DSC_0261.jpeg

Jest inicjatorem i organizatorem ważnych dla kultury i promocji powiatu kłodzkiego imprez:

Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego

Dni Japonii, Noworudzkiego Filmowego Zawrotu Głowy, festiwali organowych i szeregu innych wydarzeń o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim.

W latach 2006-2010 był radnym Rady Gminy Nowa Ruda, a w latach 2014-2018 Radnym Rady Powiatu Kłodzkiego i przewodniczącym Komisji Rozwoju Promocji i Turystyki.

Przez wiele lat współpracował z tygodnikiem „ Euroregio Glacensis”.

Był piłkarzem klubów Piast Nowa Ruda i Huragan Bożków. Jest hodowcą gołębi pocztowych i czynnym strażakiem OSP Nowa Ruda-Słupiec.

 

Ludwik Pikuła z ziemią kłodzką związany jest od 1954 roku. Do Lądka - Zdroju przyjechał po ukończeniu szkoły fotograficznej w Gorzowie Wielkopolskim oraz czteroletniej praktyce zawodowej. Od tego momentu zaczął wykonywać usługi fotograficzne dla mieszkańców Lądka, jednocześnie organizując wiele wystaw i plenerów fotograficznych, na których przedstawiał piękno ziemi kłodzkiej. Przez okres 10 lat pełnił funkcję prezesa Klubu FOTO-DIA działającego przy Oddziale Bialskim PTTK w Lądku - Zdroju, gdzie pogłębiał swoje zamiłowanie do krajoznawstwa. Od 1956 roku Ludwik Pikuła jest członkiem PTTK, posiada uprawnienia przewodnika sudeckiego, przewodnika po Jaskini Niedźwiedziej oraz po Hucie Szkła Kryształowego „Violetta” w Stroniu Śląskim. Dzięki połączeniu pasji do fotografowania oraz pasji do górskich wędrówek powstało wiele wspaniałych ujęć krajobrazów sudeckich.

DSC_0282.jpeg

W 2001 roku Ludwik Pikuła, w uznaniu wieloletnich zasług w dokumentowaniu historii i dorobku kulturowego Lądka -Zdroju otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Lądka - Zdroju. Został też odznaczony Medalem za zasługi dla Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie.

W 2020 roku Ludwik Pikuła obchodził 90-lecie urodzin oraz 70-lecie pracy zawodowej.

 

Zbigniew Piotrowicz sposób szczególny przyczynił się do rozwoju turystyki w Powiecie Kłodzkim, w szczególności w gminie Lądek-Zdrój. Jedną z ważniejszych inicjatyw, której był pomysłodawcą to Przeglądu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady, który zorganizował i prowadził przez pierwsze dwanaście edycji. Festiwal z czasem przekształcił się w Festiwal górski, najbardziej prestiżowe wydarzenie festiwalowe w środowisku górskim na świecie.Organizował wiele wydarzeń promujących Ziemię Kłodzką jako region o dużych walorach turystycznych, poznawczych i kulturalnych, między innymi przygotował i wydał przewodnik wspinaczkowego po Skałkach Lądeckich w 1995 r. oraz współpracował przy wydaniu kolejnych przewodników po nowych rejonach wspinaczkowych w Masywie Śnieżnika, Górach Bialskich i Górach Złotych (2018 r. i 2019r.). Zagospodarował pod kątem wspinaczkowym rejon Skałek Lądeckich i wykreował je jako nową atrakcję dla wspinaczy z Polski i zagranicy. Zbigniew Piotrowicz zainicjował, zredagował i wydał również dwie książki o współczesnej historii osadniczej na Ziemi Kłodzkiej: „Czas ocalony”  (2003) oraz „Wieża Babel. Der Turm zu Babel” (2004), Pozyskał fundusze oraz przeprowadził inwestycje o wartości ok. 18 mln zł w uzdrowiskach Lądek-Zdrój i Długopole-Zdrój w latach 2008-2019. Udzielił czynnego wsparcia w procesie decyzyjnym oraz realizacji ważnych inwestycji dla ziemi kłodzkiej m.in. remontu drogi nr 391 na odcinku Lądek Zdrój – Złoty Stok, budowy ronda na drodze nr 390 w Lądku-Zdroju, przekształceniu, modernizacji i rozbudowie Wojewódzkiego Centrum Psychiatrii Długoterminowej w Stroniu Śląskim, renowacji zabytkowych organów w kościele parafialnym w Lądku Zdroju, renowacji figury wotywnej M. Klahra na Lądeckim Rynku

 

Piotr Pustelnik jest doktorem inżynierii chemicznej, alpinistą i himalaistą. Jako trzeci, po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie Wielickim zdobył wszystkie 14 ośmiotysięczników. Zdobycie Karakorum i Korony Himalajów zajęło mu 20 lat. Wielokrotnie ratował życie innym himalaistom. Za swoje osiągnięcia w dziedzinie wspinaczki wysokogórskiej został nagrodzony wyróżniony wieloma nagrodami, w tym, za zdobycie Karakorum i Korony Himalajów otrzymał „Super Kolosa”. Jest to najważniejsza polską nagrodę za całokształt osiągnięć podróżniczych wręczaną podczas prestiżowych Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „Kolosy”.  Od 2016 roku Piotr Pustelnik jest prezesem Polskiego Związku Alpinizmu.

DSC_0301.jpeg

 

Z urodzenia jest łodzianinem. Związany jest z Festiwalem Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju praktycznie od początku będąc zarówno prelegentem jak i jednym z głównych organizatorów. Od czterech lat mieszka na ziemi kłodzkiej, w Stroniu Śląskim wraz z rodziną i działa na rzecz rozwoju turystyki w naszym regionie poprzez promocję tras pieszych, rowerowych, narciarstwa oraz ochrony sudeckiej przyrody.

 

Liliana Stopka od roku 1971 jest nauczycielem prowadzącym klasę akordeonu
w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Kłodzku.  Jest członkiem Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich, organizatorem Dolnośląskiego Konkursu Akordeonowego w latach 1990-1996 oraz założycielem Kłodzkiego Zespołu Kameralnego. Od 1992-2008 roku organizowała i prowadziła comiesięczne koncerty w Klubie III Wieku przy Kłodzkim Ośrodku Kultury.

DSC_0330.jpeg

Jest inicjatorką i organizatorką corocznych koncertów, które początkowo nosiły nazwę „Cyja, harmonia, akordeon”, a z czasem przyjęły nazwę DNIA AKORDEONU. Od roku 2002 inicjator i organizator corocznego Dnia Akordeonu  w Kłodzku odbywającego się w miesiącu marcu, który ma na celu promować zdolną młodzież  z PSM  oraz zapoznać społeczeństwo miasta Kłodzka  z brzmieniem akordeonu koncertowego, dzięki temu wydarzeniu na Ziemi Kłodzkiej występowało wielu wybitnych muzyków, a koncerty przyciągają na ziemię kłodzką melomanów, stając się wizytówką regionu.

 

Szkoła Artystyczna Open Vocal to projekt edukacyjno-koncertowy stworzony przez muzyków i pedagogów: Agatę Bilińską i Roho Konara.

Artyści w ramach swojej działalności koncertują, edukują w zakresie śpiewu i gry na gitarze, organizują od kilkunastu lat Zaduszki Wokalne w Kłodzku, gdzie zapraszają znakomite postaci polskiej sceny muzycznej. Roho Konar jest absolwentem Polskiego Instytutu Muzycznego w Łodzi na kierunku gitara klasyczna, oboje są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Roho Konar jest gitarzystą, kompozytorem, twórcą muzyki do programów telewizyjnych i radiowych oraz laureatem festiwalu „Jazz nad Odrą”. Od kilku lat realizuje projekt audio-wizualny NASA - Niezależna Strefa Artystyczna w otwartych przestrzeniach Kotliny Kłodzkiej oraz cykl „Niezwykłe Miejsce - Niezwykły Koncert”. Ma na swoim koncie kilka autorskich wydawnictw muzycznych.

Agata Bilińska to wokalistka, autorka tekstów i muzyki, od 22 lat prowadzi klasę śpiewu oraz zespołowe projekty wokalne „Jazz meets Folk” oraz „Zespół Mamy”. W tym roku ukazała się płyta jej autorstwa ze standardami jazzowymi.

DSC_0343.jpeg

Duet odniósł zwycięstwo w półfinale plebiscytu „Muzyczna Bitwa” organizowanym przez Radio Wrocław, jest również laureatem półfinału Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - Koncert „Debiuty” poświęcony twórczości Czesława Niemena.

Podopieczni oraz absolwenci Szkoły Artystycznej Open Vocal to wielokrotni stypendyści Starostwa Powiatowego w Kłodzku dla wybitnie uzdolnionych, laureaci festiwali muzycznych, aktorzy, literaci, muzycy oraz studenci wyższych uczelni artystycznych w kraju i za granicą. Koncerty pedagogów i podopiecznych Open Vocal od wielu lat na stałe wpisują się w kalendarz muzyczny miasta Kłodzka.

 

Renata Wolan-Niemczyk od 30 lat zajmuje się pomocą społeczną zarówno w ramach pracy zawodowej, jak i wolontariatu. Wspiera mieszkańców powiatu, szczególnie osoby nieaktywne zawodowo, niezaradne życiowo lub niepełnosprawne, pomagając w rozwiązaniu trudnych spraw życiowych, Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, którym pomaga pozyskiwać środki finansowe na różnego rodzaju inicjatywy, festyny, zawody sportowe osób niepełnosprawnych i zdrowych, wycieczki, warsztaty, szkolenia, itp. Dzięki jej zaangażowaniu powstała społeczna sieć wolontariuszy, świadczących nieodpłatną pomoc.

DSC_0377.jpeg

W latach 1999-2002 zainicjowała akcję przygotowywania paczek mikołajkowych dla dzieciz trudnych środowisk, która jest kontynuowana do dziś.

W latach 2016-2018 zajmowała się społecznie pozyskiwaniem żywności z Banków Żywności dla potrzebujących mieszkańców powiatu kłodzkiego, jak i innych regionów. Dzięki jej staraniom przekazano ponad 80 ton żywności.

W latach 2000-2019 pełniła funkcję kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

w Nowej Rudzie, z zaangażowaniem pracując na rzecz poprawy sytuacji osób najbardziej potrzebujących.

Była radną Rady Powiatu Kłodzkiego IV, V i VI kadencji, w latach 2010-2018 wiceprzewodnicząca RPK, a w latach 2018-2021 przewodniczącą Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych.

 

Waldemar Zieliński od roku 1979 mieszka na Ziemi Kłodzkiej, początkowo w Międzylesiu, a od 1990 w Bystrzycy Kłodzkiej. W latach 1985-1989 studiował w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie,

DSC_0403.jpeg

a w 2000 roku ukończył fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.  W 2018 r. wydał Leksykon fotografów ziemi kłodzkiej 1839–1945. Leksykon wyróżniono na Wrocławskich Targach Książki Silesiana. Oprócz fotografii jego pasją jest także turystyka. Od 1983 roku jest przewodnikiem po Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, od 1986 roku przodownikiem turystyki górskiej i przewodnikiem sudeckim. Prowadzi spotkania autorskie w bibliotekach Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej i muzeach MZK i MF. Bierze udział w plenerach fotograficznych i sympozjach w całej Polsce, gdzie promuje ziemię kłodzką. Współpracuje z Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Muzeum Filumenistycznym  oraz bystrzycką Biblioteką, w której od ponad roku aktywnie uczestniczy w spotkaniach ,,Bystrzyckich Pasjonatów” .

Brał czynny udział przy opracowywaniu Monografii Bystrzycy Kłodzkiej oraz wystawy „700 lat miasta”.

 

DSC_0463.jpeg

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy !!!

 

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii zdjęć :

Fot: Bartosz Wojciechowski - Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Kłodzku

 

 

 

 


 


 

 

 

  

 

 

 

 

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 20-10-2021 11:15
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski
scroll

NA SKRÓTY

Prev