Logo facebook
22 maja 2024
Emila, Neleny, Romy
11 °C
scroll
Darnkowskie Wzgórza

W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W KŁODZKU POWSTANIE NOWY KIERUNEK KSZTAŁCENIA POD PATRONATEM FIRMY POLIAMID PLASTICS

Dzisiaj została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Powiatem Kłodzkim, Zespołem Szkół Technicznych w Kłodzku a firmą Poliamid Plastics s.c.

Uroczyste podpisanie miało miejsce w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłodzku, w którym uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu Kłodzkiego - Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk Wicestarosta Kłodzki, przedstawiciel szkoły - Rafał Olecha, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych oraz przedstawiciele firmy Poliamid Plastics s.c. Sylwester Płachytka właściciel i Wojciech Kwiatkowski dyrektor generalny.

mDSC_0301.jpeg

Firma Poliamid Plastics jest polską firmą produkcyjną, działającą na terenie Kłodzka w branży tworzyw sztucznych już od ponad 30 lat i stale rozwijającą się poprzez inwestycję w park maszynowy i swoich pracowników. Firma jest doceniana przez klientów z różnych branż wykorzystujących komponenty z tworzyw sztucznych. Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku i firma Poliamid Plastics w ramach rozwoju kapitału ludzkiego i szkolnictwa zawodowego postanowili nawiązać współpracę obejmującą patronat nad klasą o profilu:

- „operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych" oraz współpracę w zakresie pozostałych kierunków kształcenia.

Na podstawie podpisanej umowy jest tworzona klasa patronacka Branżowej Szkoły I Stopnia "operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych", która będzie objęta wsparciem Poliamid Plastics.

mDSC_0327.jpeg

Uczniowie począwszy od drugiej klasy będą otrzymywali miesięczne stypendium ( klasa II 600 złotych, klasa III 700 złotych), ubrania robocze, szkolenia BHP, wyprawkę szkolną oraz będą odbywali praktyki na terenie zakładu pracy. Uczniowie pozostałych klas technicznych będą mieli możliwość realizacji czterotygodniowych praktyk na terenie zakładu pracy.

Jesteśmy przekonani, że współpraca pomiędzy dynamicznie funkcjonującą firmą Poliamid Plastics a Zespołem Szkół Technicznych w Kłodzku przyniesie obopólne korzyści i dostarczy stronom cennego doświadczenia a absolwenci szkół podstawowych będą mieli możliwość wyboru atrakcyjnej ścieżki rozwoju zawodowego.

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 28-10-2021 14:24
scroll

NA SKRÓTY

Prev