Logo facebook
30 maja 2024
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
22 °C
scroll
Listkowiec cytrynek

Starosta Kłodzki przesłał petycję mieszkańców powiatu kłodzkiego do Premiera RP

W piątek 03.04.2020r. Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przesłał petycje mieszkańców powiatu o zwiększenie ilości przeprowadzanych testów na koronowirusa do Premiera Mateusza Morawieckiego.

W piątek 03.04.2020r. Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przesłał petycje mieszkańców powiatu o zwiększenie ilości przeprowadzanych testów na koronowirusa do Premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Szanowni Panie Premierze,

 

przesyłam, zgodnie z właściwością i adresem, petycję mieszkańców powiatu kłodzkiego dotyczącą braku dostępności testów w naszym powiecie. Na dziś zleconych jest 211 decyzji o wykonaniu testów przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego, a zrealizowanych jest 50.

To nie daje prawdziwego obrazu epidemii i bardzo utrudnia służbom medycznym prowadzenie walki z epidemią. Prosimy o odpowiedź i wsparcie.

 

Maciej Awiżeń

starosta kłodzki

 

Zbiórkę głosów pod petycją współorganizowała Henryka Szczepanowska - znana działaczka społeczna.

 

Panie Starosto,

przesyłam na Pana ręce petycję " O dostępność testów na zarażenie koronawirusem na terenie powiatu kłodzkiego",

której adresatem jest Prezes Rady Ministrów Pan Premier Mateusz Morawiecki.

Pod petycją podpisało się już ponad tysiąc mieszkańców.

Z nadzieją, że uzyskamy zrozumienie dla naszych obaw o bezpieczeństwo osób będących najbardziej narażonych na zarażenia: pracowników służby zdrowia oraz domów opieki i zakładów leczniczo- opiekuńczych oraz objętych kwarantanną.

 

TREŚĆ PETYCJI:

 

Pan Mateusz Morawiecki,

 

Premier RP

 

My, mieszkańcy Powiatu Kłodzkiego, pełni obaw o bezpieczeństwo obywateli i w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie naszych dzieci, rodziców, sąsiadów zwracamy się z prośbą o umożliwienie szerszego dostępu do wykonywania testów na zakażenie koronawirusem.

 

Na terenie powiatu kłodzkiego, zamieszkanego przez blisko 160 tys. mieszkańców do dnia 22.03,2020 r. wykonano zaledwie 23 testy, a to oznacza, że testami nie został objęty nawet promil mieszkańców.

 

Powiat kłodzki jest obszarem transgranicznym, zamieszkanym przez ludzi pracujących na terenie Czech, Austrii, Niemiec codziennie przemieszczających się z miejsca zamieszkania do miejsca pracy, w obliczu pandemii powracających w ostatnich dniach z miejsca czasowego pobytu za granicami RP oraz często wyjeżdżającymi turystycznie w obszar Alp (Austria, Włochy).

 

W wyniku tych okoliczności narażeni jesteśmy na wyjątkowo duże ryzyko zarażenia się koronawirusem. Mimo dużego zdyscyplinowania mieszkańców, dość powszechnego pozostawania w dobrowolnej domowej kwarantannie niezbędna jest świadomość ewentualnego zarażenia i podjęcie radykalnych działań oraz zachowań ograniczających dalsze zarażenia.

 

Nie oczekujemy dostępu do przeprowadzenia testów wobec wszystkich mieszkańców, ale tych najbardziej narażonych pracowników służby zdrowia oraz osób objętych kwarantanną.

 

https://www.petycjeonline.com/o_dostpno_testow_na_zaraenie_koronawirusem_na_terenie_powiatu_kodzkiego

 

Z wyrazami szacunku,

Henryka Szczepanowska,

Henryka Szczepanowska

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 06-04-2020 09:25
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 06-04-2020 09:27
scroll

NA SKRÓTY

Prev