Logo facebook
17 kwietnia 2024
Anicety, Klary, Rudolfina
6 °C
scroll
Widok z Pasterki na Szczeliniec

Powiatowy Wymazobus

POWIATOWY WYMAZOBUS

Z inicjatywy Starosty Kłodzkiego - Macieja Awiżenia oraz Dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku - Jadwigi Radziejewskiej, aby natychmiast poprawić sytuacje osób czekających na testy, został uruchomiony dodatkowy specjalny ambulans przystosowany do pobierania wymazów niezbędnych do wykonania testów na obecność koronawirusa u mieszkańców powiatu kłodzkiego.

Dotychczas wymazy do testów pobierali wyłącznie pracownicy medyczni, którzy przyjeżdżali w tym celu specjalnie aż z Wrocławia, a niestety to bardzo wydłużało czas oczekiwania na wyniki przez pacjentów.

Dzięki naszemu powiatowemu rozwiązaniu, znacząco skróci się dla wszystkich ten czas oczekiwania na wyniki.

Kłodzki „WYMAZOBUS” rozpoczął swoją pracę od

20 kwietnia 2020r. i już w tym pierwszym dniu pobrał 60 wymazów.

Na pilne pobranie próbek nadal czeka w kwarantannie jeszcze wiele osób w całym powiecie i dlatego "WYMAZOBUS" będzie codziennie wyruszał ok. godziny 7.00 rano do pracy w teren.

Należy tutaj szczególnie podziękować naszym pracownikom ZOZ w Kłodzku, którzy odważnie pełnią swoje dyżury pobierając próbki do testów od mieszkańców powiatu.

Prosimy wszystkich, którzy będą mieli jakąkolwiek styczność z załogami pogotowia oraz pozostałymi pracownikami służby zdrowia o wyrozumiałość i cierpliwość. Spokojnie wykonujmy wszystkie polecenia pracowników medycznych.

Zwracamy się również w wielkim apelem: Pod żadnym pozorem nie kłammy medykom. Jeśli oni trafią do kwarantanny - to chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Wszyscy pracownicy ZOZ w Kłodzku codziennie w obliczu tej pandemii dużo ciężej pracują narażając swoje zdrowie i życie dla nas wszystkich.

DZIĘKUJEMY.

mDSC_1679.jpeg

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 21-04-2020 11:14
Modyfikował(a): Grzegorz Gredys Data modyfikacji: 21-04-2020 12:18
scroll

NA SKRÓTY

Prev