Logo facebook
22 maja 2024
Emila, Neleny, Romy
12 °C
scroll
Przylaszczka pospolita

Apel Starosty Kłodzkiego Macieja Awiżenia

                

 

Szanowny Pan Premier
Mateusz Morawiecki
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa

 

 

Szanowny Panie Premierze,

zwracam się do Pana w imieniu prawie 7000 mieszkańców Powiatu Kłodzkiego, którzy z powodu pandemii stracili możliwość wykonywania swojej pracy po czeskiej stronie granicy. Zakłady produkcyjne w których są oni zatrudnieni znajdują się zazwyczaj w niewielkiej odległości od granic naszego kraju. Niestety mimo to, rozporządzenia dotyczące panującej pandemii koronowirusa COVID-19 wymagają bezwzględnie niezwłocznego odbycia dwutygodniowej kwarantanny zaraz po przekroczeniu granicy. 

Z oczywistych względów uniemożliwia to kontynuacje dalszego zatrudniania i powoduje, że mieszkańcy powiatu kłodzkiego pracujący w Czechach znaleźli się w bardzo ciężkiej sytuacji egzystencjalnej. Dramatu dopełnia fakt, że zatrudnione tam są często całe rodziny, które tracą jedyne źródło dochodu. 

Apeluję do Pana o zniesienie zakazu przekraczania granicy w celach zarobkowych dla tych osób. Proszę o wydanie specjalnych pozwoleń. Wspólnie możemy też poszukać niezbędnych rozwiązań, które umożliwią codzienną pracę naszym mieszkańcom w Czechach, gdzie poziom zakażenia wirusem kształtuje się podobnie jak u nas. Wierzę, że nie przejdzie Pan obojętny na ten apel i znajdziemy skuteczne dla wszystkich rozwiązanie tej trudnej sytuacji.

STAROSTA KŁODZKI - Apel_do_Premiera_RP.jpeg

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 23-04-2020 20:50
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 23-04-2020 21:44
scroll

NA SKRÓTY

Prev