Logo facebook
16 kwietnia 2024
Bernarda, Biruty, Erwina
6 °C
scroll
Widok z Pasterki na Szczeliniec

Święto Konstytucji 3 Maja

PLAKAT_3_MAJA_POWIAT_MIASTO2020bezobchodow.jpeg

Kolejną 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczcimy inaczej niż zwykle, bo w swoich domach, wśród najbliższych. Z powodu wciąż istniejącego zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa i związanych z tym ograniczeń Powiatowe i Miejskie Obchody Święta Narodowego 3 Maja nie odbędą się w tradycyjnej formie.

Zapraszamy wyłącznie do oglądania transmisji na żywo przygotowanej przez Telewizję Sudecką, która będzie transmitowana w Telewizji Kablowej oraz na Facebooku TV Sudeckiej.

Msza Święta za Ojczyznę zostanie odprawiona  w niedzielę 3 maja 2020 r. w kościele Wniebowzięcia NMP w Kłodzku (oo. jezuitów) o godzinie 11.00. Zgodnie z obowiązującymi limitami może w niej bezpośrednio uczestniczyć najwyżej 80 wiernych, ale dzięki transmisji możemy wszyscy być razem. Po nabożeństwie przedstawiciele władz miasta i powiatu złożą kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku Sybiraków. Składanie kwiatów odbędzie się pojedynczo i z zachowaniem wymaganych odległości pomiędzy osobami.

Święto Konstytucji 3 Maja to święto jednakowego dla wszystkich porządku prawnego, uczcijmy więc rocznicę uchwalenia tej pierwszej w Europie ustawy zasadniczej, przestrzegając obowiązujących zasad.

Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń

Burmistrz Miasta Kłodzka – Michał Piszko

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 30-04-2020 10:26
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 30-04-2020 10:28
scroll

NA SKRÓTY

Prev