Logo facebook
22 maja 2024
Emila, Neleny, Romy
11 °C
scroll
Widok z Kłodzkiej Góry

POGRANICZE KŁODZKO-ORLICKIE Z LOTU PTAKA

POGRANICZE KŁODZKO-ORLICKIE Z LOTU PTAKA

 

W czwartek 27 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyła się prezentacja książki pt. „POGRANICZE KŁODZKO-ORLICKIE Z LOTU PTAKA”.

K1.jpeg

Wydawnictwo jest efektem projektu realizowanego przez Powiat Kłodzki oraz Stowarzyszenie Gmin Orlicko i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

k2.jpeg

Książka przedstawia gminy, popularne miejscowości turystyczne oraz pasma górskie na terenie powiatu kłodzkiego, a także miejscowości skupione w Stowarzyszeniu Gmin Orlicko. Opisanych i przedstawionych na zdjęciach, wykonanych przy użyciu drona, zostało łącznie 60 obiektów i miejscowości na pograniczu klodzko-orlickim.

K3.jpeg

Liczymy, że niecodzienna perspektywa pozwoli na inne niż zazwyczaj przedstawienie walorów przyrodniczych i kulturowych pogranicza oraz zachęci do jego odwiedzania. Książka ma poza walorem wrażeniowym także wymiar edukacyjny dlatego będzie przekazana do bibliotek i szkół w regionie. Wydano ją w ilości 4 tys. egzemplarzy, w polskiej, czeskiej i angielskiej wersji językowej.

K4.jpeg

25 stycznia br. przedstawiciele powiatu kłodzkiego reprezentowani przez etatowego członka zarządu powiatu Piotra Marchewkę oraz panią dyrektor Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury, uczestniczyli w publicznej prezentacji książki w miejscowości Jablonné nad Orlicí                 w Czechach.

KA9.jpeg

https://www.jablonneno.cz/predstaveni%2Dknihy%2Dorlicko%2Dkladsko%2Dz%2Dptaci%2Dperspektivy/d-91837

Książka jest także zwieńczeniem wieloletniego bardzo dobrego i owocnego partnerstwa Powiatu Kłodzkiego ze Stowarzyszeniem Gmin Orlicko.

K5.jpeg

Z okazji zakończenia projektu przygotowaliśmy 30 bezpłatnych egzemplarzy wydawnictwa dla mieszkańców i turystów, którzy napiszą i wyślą na adres promocja@powiat.klodzko.pl krótkie i ciekawe uzasadnienia  w tej sprawie.

 

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 31-01-2022 13:57
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 16-02-2022 13:25
scroll

NA SKRÓTY

Prev