Logo facebook
14 czerwca 2024
Bazylego, Elizy, Justyny
14 °C
scroll
Potok Czerwona Woda

Radni powiatowi podarowali szpitalowi termometry

kłodzko.naszemiasto.pl

Radni powiatowi przekazali kłodzkiemu szpitalowi 9 termometrów elektronicznych na podczerwień Hetaida HTD8813

Uważam, że jako radni powiatowi powinniśmy wesprzeć nasz szpital w tych ciężkich czasach dla ZOZ-u. To ważne, żeby pomagać służbie medycznej, która intensywnie pracuje dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Co ważne, udało nam się wynegocjować atrakcyjną cenę zakupu termometrów- mówi wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego Michał Cisakowski, inicjator akcji.

 

Termometry-1.jpeg

Od lewej: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego Michał Cisakowski, Dyrektor ZOZ Kłodzko Jadwiga Radziejewska

Zakup został wcześniej skonsultowany z dyrekcją szpitala. Wszystko po to, żeby kupić najpotrzebniejszy sprzęt, który przyda się także już po zakończeniu epidemii koronawirusa. Za termometry zapłacono w sumie 2340 złotych, a radnym, którzy wzięli udział w inicjatywie, potrącono 100 złotych z diety. Inicjatywę poparło 23 radnych.

Termometry-3.jpeg

Termometry elektroniczne pozwalają na mierzenie temperatury nie tylko człowieka, ale także otoczenia. Co niewątpliwie pomoże w szybkiej diagnozie, wyposażone są w sygnalizację, która trzema kolorami określa stan zdrowia pacjenta.

- Chciałbym podziękować radnym za wsparcie inicjatywy, a także mieszkańcom za pomoc służbie zdrowia. Razem możemy więcej, a pomoc jest bardzo widoczna - mówi Michał Cisakowski.

Artykuł pochodzi z portalu : kłodzko.naszemiasto.pl

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 08-05-2020 10:54
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 08-05-2020 12:05
scroll

NA SKRÓTY

Prev