Logo facebook
09 grudnia 2023
Anety, Leokadii, Wiesława
-2 °C
scroll
Jesienny podgrzybek

Ziemia kłodzka na arenie

Okazją do promocji ziemi kłodzkiej były targi turystyczne we Wrocławiu, które odbyły się w dniach 4-6 marca na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu po raz 12. Międzynarodowe Targi Turystyczne zorganizowane zostały przez MTT sp. z o.o oraz Dolnośląski Urząd Wojewódzki. W tej popularnej imprezie wzięła udział ponad setka wystawców nie tylko z Polski, ale między innymi z Gruzji, Niemiec czy Czech.

Identyfikator targowy

Symbolicznie pojawiło się stoisko Obwodu Dniepropetrowskiego z Ukrainy, na którym można było przeczytać napis:

„To jest stoisko naszego partnerskiego regionu – Obwodu Dniepropetrowskiego
z Ukrainy. W Ukrainie trwa wojna. Kraj naszych Przyjaciół został zaatakowany przez Rosję. Nie mogą być tutaj z nami – bronią swojej Ojczyzny i swoich rodzin. Wspieramy Ich solidarnie. Niech żyje wolna Ukraina!”

Marlena Korczyńska i Martyna Trzaska na stoisku promocyjnym

Ziemia kłodzka promowana była na wspólnym stoisku Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej przez Marlenę Korczyńską i Martynę Trzaskę z Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kłodzku, przy wsparciu Hotelu Medical SPA „Dwór Elizy” z Długopola-Zdroju.

Stoisko promocyjne powiatu kłodzkiego

Największym zainteresowaniem cieszyły się informacje dotyczące wieży widokowej na Kłodzkiej Górze, mapy turystyczne ziemi kłodzkiej oraz materiały promujące turystykę zimową, rowerową i foldery poświęcone najpiękniejszym zabytkom sakralnym regionu.

Na Targach spotkać można było również reprezentacje gmin powiatu kłodzkiego Bystrzycy Kłodzkiej, Międzylesia, Stronia Śląskiego, Stowarzyszenia Gmin Ziemi Kłodzkiej oraz przedstawicieli poszczególnych destynacji turystycznych, jak Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju czy Kopalnia Uranu w Kletnie. Nie zabrakło także stoisk promujących najpopularniejsze atrakcje z Dolnego Śląska – Ceramikę Bolesławiecką, Hydropolis czy Kolejkowo.

Marlena Korczyńska, Martyna Trzaska, Natalia i Paweł Gancarz na stoisku promocyjnym

Podczas Targów tradycyjnie odbył się Festiwal Podróżników oraz Festiwal Kulinarny, w trakcie których goście mogli wziąć udział w spotkaniach, prelekcjach oraz warsztatach.

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 08-03-2022 11:33
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 08-03-2022 11:34
scroll

NA SKRÓTY

Prev