Logo facebook
23 lipca 2024
Sławy, Sławosza, Żelisławy
18 °C
scroll
Nowa Ruda. Basen

Projekt "Pogranicze kłodzko-orlickie z lotu ptaka"

Logo Unii Europejskiej, EFRR oraz Euroregionu Glacensis

Celem projektu jest wydanie wspólnego z partnerem czeskim albumu zawierającego opisy atrakcji turystycznych na pograniczu oraz ich zdjęcia wykonane przy pomocy drona. Liczymy, że niecodzienna perspektywa pozwoli na inne niż zazwyczaj przedstawienie walorów turystycznych pogranicza i zachęci do jego odwiedzania. Wydawnictwo jest także elementem wieńczącym dotychczasową wieloletnią, dobrą i owocną współpracę ze Stowarzyszeniem Gmin Orlicko.

Realizacja: W ramach projektu wykonano przy użyciu drona 900 zdjęć przedstawiających gminy, charakterystyczne miejscowości turystyczne oraz pasma górskie na terenie powiatu kłodzkiego, a także miejscowości skupione w Stowarzyszeniu Gmin Orlicko. Przygotowane zostały również opisy łącznie 60 obiektów / miejscowości turystycznych na terenie pogranicza. Dzięki oryginalnym fotografiom powstało wydawnictwo prezentujące obszar pogranicza orlicko-kłodzkiego w ilości 4 tys. egzemplarzy, w polskiej, czeskiej
i angielskiej wersji językowej. Zdjęcia są wykorzystywane także do bieżących celów promocyjnych powiatu kłodzkiego.

Zaproszenie.jpeg

25 stycznia 2022 r. w Jablonné nad Orlicí odbyła się pierwsza publiczna prezentacja książki. Wydawnictwo zostało przekazane także do bibliotek, informacji turystycznych, gmin oraz zainteresowanych mieszkańców i turystów.

Partnerzy: Stowarzyszenie Gmin Orlicko, Powiat Kłodzki

Termin realizacji: 1 września 2020 r. - 31 stycznia 2022 r.

Całkowita wartość projektu: 23 638 euro, w tym dofinansowanie z UE stanowi 85% kosztów projektu, dofinansowanie z budżetu państwa – 5%.

Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A
Republika Czeska-Polska 2014-2020za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

Opublikował(a): Łada Ponikowska
Modyfikował(a): Łada Ponikowska
scroll

NA SKRÓTY

Prev