Logo facebook
22 maja 2024
Emila, Neleny, Romy
12 °C
scroll
Widok z Pasterki na Szczeliniec

Nowa klasa patronacka w Noworudzkiej Szkole Technicznej

Firmy Framo Morat oraz Morat Swoboda Motion we współpracy z Noworudzką Szkołą Techniczną, która jest szkołą prowadzoną przez Powiat Kłodzki, utworzą od września 2022 roku grupę patronacką dla branżowej szkoły 1 stopnia w zawodzie: 

 - operator obrabiarek skrawających.

Umowa oraz ustalenia poczynione z firmami Framo Morat  oraz Morat Swoboda Motion, przewidują, że firmy te będą prowadzić zajęcia praktyczne dla uczniów nowej klasy, wyposażając uczniów w ubrania robocze, zapewnią posiłek w czasie zajęć praktycznych oraz będą wypłacać uczniom stypendia.

Uczniowie przez trzy lata nauki będą uczyć się zawodu z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii stosowanych w firmie oraz uczestniczyć w procesie produkcyjnym.

Starosta Kłodzki- Maciej Awiżeń podkreślił, że taki system edukacji zawodowej prowadzony pod patronatem firm, sprawdza się i jest dobrym kierunkiem do przygotowania wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Obie firmy mają swoje zakłady produkcyjne w Nowej Rudzie - Słupcu.

Firma Framo Morat https://pl.framo-morat.com/ projektuje i realizuje rozwiązania napędowe począwszy od kół zębatych, poprzez przekładnie planetarne i ślimakowe, aż do kompletnych silników przekładniowych. Jesteśmy niezawodnym partnerem podczas prac rozwojowych i konstrukcyjnych, w fazie prototypowania i testów, także na etapie montażu oraz produkcji seryjnej.

Morat Swoboda Motion https://pl.morat-swoboda.com/ produkuje komponenty napędowe i systemy zapewniające niezawodny i precyzyjny komfort i ruch dla wszystkich typów pojazdów elektrycznych. Oferta obejmuje wały napędowe z zębatkami, przekładnie planetarne, przekładnie walcowo-czołowe, koła zębate i części obudowy technicznej, które łączą w sobie zalety metalu i tworzywa sztucznego. Produkowane systemy napędowe łączą dziesięciolecia doświadczeń w technice przekładni i napędów z Know-How z obszaru mechatroniki, elektroniki, czujników i elementów wykonawczych.

Przy podpisaniu umowy o współpracy obecni byli:

Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki

Piotr Marchewka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego

Brygida Gąsior - Dyrektor Noworudzkiej Szkoły Technicznej

Mariusz Bielecki - Kierownik Fabryki Morat Swoboda Motion

Agata Osicka-Bochan - przedstawiciel Framo Morat

DSC_0457.jpeg

DSC_0474.jpeg

DSC_0492.jpeg

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 18-03-2022 13:27
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 18-03-2022 13:32
scroll

NA SKRÓTY

Prev