Logo facebook
16 kwietnia 2024
Bernarda, Biruty, Erwina
6 °C
scroll
Potok Czerwona Woda

Podziękowania Dla Władz Powiatu Kłodzkiego

Niezmiernie nam miło podzielić się z Państwem podziękowaniami jakie wpłynęły do Starosty Kłodzkiego – Macieja Awiżenia, od Dowódcy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej:

Podziękowanie za wsparcie w kształtowaniu kadetów z ZST w Kłodzku.

Miło mi poinformować, że prowadzony przez Powiat Kłodzki Zespół Szkół Technicznych znalazł się w gronie trzech szkól, których absolwenci w największej ilości zasilają Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej.

Spośród ponad 200 szkół uczestniczących w programach Ministerstwa Obrony Narodowej, absolwenci ZST najchętniej podejmują różnorodne formy służby wojskowej.

64 kadetów ZST w Kłodzku zasiliło szeregi 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, tym samym dając przykład młodszym uczniom, odpowiedzialności i patriotyzmu. Służba Ojczyźnie wymaga od nich dużo wytrwałości, hartu ducha

oraz gotowości do wypełniania żołnierskich obowiązków.

Nie byłoby tak licznego zainteresowania służbą w Siłach Zbrojnych RP, gdyby nie zaangażowanie i wsparcie kierownictwa szkoły, nauczycieli oraz rodziców, którym za pośrednictwem Pana Starosty pragnę gorąco podziękować. Społeczność Powiatu Kłodzkiego może być dumna ze swoich żołnierzy.

W imieniu Sił Zbrojnych RP, społeczności lokalnej Dolnego Śląska i wszystkich Polaków, dla których silna i dobrze wyszkolona armia jest gwarancją bezpieczeństwa, pragnę podziękować Zarządowi, Radzie Powiatu Kłodzkiego za okazywane szkole wsparcie dotyczące jej udziału w projektach edukacyjnych MON.

                                                                                                   Dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej

                                                                                                                               płk Artur BARAŃSKI

Zarząd powiatu swoimi działaniami od lat intensywnie wspiera rozwój szkolnictwa oraz utrzymanie poziomu edukacji we wszystkich szkołach powiatowych.

Staramy się, aby nasza oferta programowa, była wciąż atrakcyjna dla naszej młodzieży oraz dopasowana do aktualnych potrzeb rynkowych. Dlatego stale dbamy o niezbędne w edukacji nowoczesne narzędzia dla naszych szkół, oraz o wysoką jakość zarządzania. Klasy mundurowe w Zespole Szkół Technicznych w Kłodzku, które zainicjowaliśmy już kilka lat temu, są tego znakomitym przykładem.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za dostrzeżenie i docenienie wysiłków Zarządu Powiatu Kłodzkiego oraz Rady Powiatu Kłodzkiego.

Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku

 

Podziekowanie_pismo 812.22-ZST_Budowlanka.jpeg

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 31-03-2022 09:55
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 31-03-2022 09:58
scroll

NA SKRÓTY

Prev